Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engeditek, hogy babátok evés...

Engeditek, hogy babátok evés közben játsszon, ezzel elterelve a figyelmét, hogy jobban egyen?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos a szigor? Végülis az evés nem játék, meg kéne talán szoknia, csak nagyon vékony. 11 hós, 7400 g. (3345 g-al született)
2011. ápr. 4. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Az evesnek mokasnak kell lennie, itt azt mondjak. Az en gyerekem jol evos, neha megis kell a segitseg, egy kis humor, kacagas mindjart konnyebbe teszi a falatozast. Neha kap a kezebe csak jatekot, inkabb en bohockodok neki.
2011. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Soha nem rükköztem, nem hagytam, hogy jászanak evés közben. Én úgy gondolom, hogyegygyerek annyit eszik, amennyi neki jólesik.. amit mi különböző trükkelbelediktálunk, az már nem biztos, hogy szükséges. Pedig az enyémek se voltak nagyevők... Alányom 1évsen nem evett meg egy bébiételnyi szilárd ételt... De mindig hízott valamennyit, ha csak minimálisat is.

Ja! Soha nm alkalmaztam "szigor"-t! Haláttam, hogy neki elég, ráhagytam... Én nem a trükközést választanám ahelyedben, hanem igyekeznék az étkezésén változtatni, talán táplálóbb ételeket adni (szénhidráok). De ha ti se vagytok nagyok, a súlyotok se az, elfogadnám azt, hogy ő is rátok ütött... Ha közben egészséges, életvidám,mozgékony, nem lehet komoly baja... Az orvos nem küldött kivizsgálásra?

2011. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én csak úgy tudom etetni, ha valami van a kezében. Ha megunja és eldobja, akkor mindig vmi más kell neki.

Gondolom, ha már magától fog (próbálkozik) enni, akkor leszokik róla.

2011. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem küldött még az orvos kivizsgálásra.

Egyébként a dologhoz hozzá tartozik, hogy már egy halom játék volt az etetőszékénél, mindig újat és újat kellett neki adnom, amiket evés közben rághatott. Még nincs kinn egy foga sem, lehet ez a gond. A játékokat, ha rájuk únt, ledobálta a földre, amitől minden kajás lett, ebbe belegolyóztam.... Most inkább a szigort választottam, csak így meg nem hajlandó kinyitni a száját.

Éjszaka is kel még min. egyszer. :(

2011. ápr. 4. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és hiába adok tápláló kaját (főzi Sinlaccal pl), ha csak 50 ml-t tudok belecsempészni...:(
2011. ápr. 4. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon rossz evő. HA sikerül elterelni a figyelmét, akkor gyorsan belekanalazok annyit, hogy utána jó kedve lesz. Amúgy nem nagyon enne, csak nyűglődik. Nem tartom én sem jó megoldásnak ezt a figyelem elterelést, de nem megy máshogy:( Még mindig jobb, mintha édességgel tömné magát teli...
2011. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehéz szívvel, de néha hagyom játszani, és közben eszik.

Egyrészt azért nem csinálok ilyet gyakran, mert hajlamos ilyenkor többet enni, mint amennyit kellene, másrészt én is úgy gondolom, evés közben főképp enni kell...

15 hónapos a fiam, azért túl szigorú nem vagyok vele, kicsi még, hátha majd közösségben leszokik róla.

2011. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs abban semmi rossz, hogy játszadozik evés közben. Az én fiamat is szórakoztatni kell, de gyönyörűen eszik közben, s ha nem kell neki, akkor játék ide,játék oda bizony egy falat sem megy le több. Én egy dolgot nem teszek, etetőszéken kívül, vagy annak hiányában állva, járkálva nem etetem!
2011. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!