Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves tanácsadáson húzta...

Egy éves tanácsadáson húzta először teljesen hátra a bőrt a kukiján a doki. Nagyon sírt a fiam. Fájhatott neki?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy teljesen rendben van, csak ezután naponta húzzuk neki hátra.
2011. ápr. 2. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Én nem is engedtem volna. Nagy eséllyel vissza fog az még tapadni, és kínoztathatod megint a gyereket.
2011. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy amíg pelenkás, addig nem kell bántani a kukiját. Csak fürdetéskor húzzuk neki hátra annyira, amennyire engedi, de ne erőltessük, így az egy éves tanácsadáson nem is bántotta a fiamat.
2011. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is azt vallja a doki,hogy nem szabad hozzányúlni,mert több kárt okozhatunk mint hasznot. Ő meg se nézte neki,hogy hátra lehet-e húzni!
2011. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát én sem engedtem volna,először is azért mert úgyis vissza fog tapadni,lehet nem is egyszer,másodszor most lett egy jó kellemetlen élménye a kukival.nekem is azt mondta a doki,hogy amíg pelusos addig rá se néz,csak jöjjön a pisi és fürdetésnél húzzuk ameddig tudjuk,viszont találkoztam olyan orvossal is,aki azt mondta,egyáltalán nem kell hozzá nyúlni csak ha tényleg extrém szűk,a letapadás meg fog oldódni.hát mi két évesek vagyunk,szűkülete van,de mivel nem tudom hátrahúzni igy van alatta letapadás is,de még 2 évig biztos nem viszem ezzel dokihoz.
2011. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak mondom: nekünk teljesen le volt tapadva még 2 évesen, épp csak pisilni volt rajta lyuk, mire betöltötte a hármat tökéletesen megoldódott minden, pedig soha nem húzogattam, orvoshoz se vittem, nem bántottam. Várj nyugodtan, nem kell (és nem szabad!) ezzel sietni, felesleges fájdalom a gyereknek.
2011. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mostmár tényleg húzogasd minden nap neki, a legjobb a vízben csinálni, vagy fürdés után. Ha könnyen jön, akkor nem lesz neki rossz élmény. Igazából én már talán 4 hónapos kora óta csinálom fürdés közben. Fél évig semmi nem változott, inkább csak megmozgattam rajta a bőrt. De legalább megszokta, hogy ez a mindennapi rutin része. 1 éves kor alatt még könnyebb kialakítani az ilyen "szokásokat". Most 15 hónapos és még mindig van egy kis letapadás, de ha pár napig kihagyom akkor jóval nehezebben megy utána. Szerintem ha 1-2 hétig kihagynám, akkor vissza is tapadna. De nem hagyom... És te se hagyd ki mostmár és akkor semmi gond nem lesz!
2011. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nem az volt a kérdésem, hogy hagytátok volna, vagy sem, hanem, hogy az mennyire kellemetlen. Egyébként nem kérdezte a doki, hanem mondta, hogy egy éves kor felett már célszerű hátrahúzni, mert (mint ahogy mutatta is) sok váladék gyűlik fel alatta, amit csak úgy lehet kitörölni, ha hátrahúzzuk. Azóta minden nap hátrahúzom, és semmi baja nincs tőle, csak az első lehetett kellemetlen.
2011. ápr. 4. 10:41
 8/9 anonim ***** válasza:
ja,jó bocs,akkor miért kérdeztél minket?
2011. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,egyértelmű ,hogy fájt neki. Gondolj csak bele...
2011. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!