Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 14 hónaposan még nem...

Baj, ha 14 hónaposan még nem indult el magától a gyerekem?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 14 hónapos, és már 11 hónapos kora óta lépeget a bútorok mentén. Mára már ilyen módon kapaszkodva nagyon gyorsan és ügyesen közlekedik, de nem engedi el, inkább leül, ha elindul valahova, és mászva megy.

Ahogy elnézem, szerintem az egyensúlyával van még gond.


Volt már valakinek a gyereke hasonló cipőben?

Ugye nem vagyunk még elkésve? Kérlek, nyugtassatok meg!


2011. ápr. 2. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagytok elkésve. A fiam 15 hónaposan és 3 naposan tette meg az első lépéseit egyedül, de már 10 hónapos kora óta a bútorokba kapaszkodva lépegetett. Azt hittem már sohasem fog elindulni. De most már szalad, mint a nyúl. Hidd el, én is tudom, hogy milyen idegesítő, amikor mások azzal jönnek, hogy úristen, még nem megy egyedül.
2011. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszodat!


Várok még hasonló tapasztalatokat is. :O)

2011. ápr. 2. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányom 15, a fiam 18 hónaposan indult el egyedül. Teljesen egészségesek. A tiednek sincs semmi baja, csak bizonytalan.
2011. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszodat.


Nem is aggódom annyira, talán csak azért riadtam meg most emiatt, mert találkoztam egy "kedves" ismerősömmel a napokban, aki szerint az gáz, ha a 14 hónapos gyerekem még nem is jár és nem is beszél. Mert állítólag az ő gyereke már ennyi idősen beszélt is és régen járt is.

Ezen a beszélgetésen egy kicsit kiakadtam, ezért írtam ezt a kérdést.

2011. ápr. 2. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig van egy okostojás akinek a gyereke ennyi idősen már gyököt vont és Homéroszt olvasott. Nem kell velük foglalkozni.
2011. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 16 hónapos,és ugyanott tartunk mint ti! Nem vagytok lemaradva!Minden baba más!Meglátod egyik pillanatról a másikra elindul majd:)
2011. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom is kb.3 hónapot járt kézenfogva, aztán egyik napról a másikra 15 hónapot töltötte amikor úgy gondolta hogy most már megy ez egyedül is:)
2011. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsim 16 hónaposan indult el egyedül, semmi baja nincs. Nyugi, nem kell siettetni :)
2011. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat Mindenkinek!


Szép napot Nektek!

2011. ápr. 4. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!