Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabák mikor kezdenek...

A kisbabák mikor kezdenek játszani? Tárgyakat tudatosan fogni?

Figyelt kérdés

A kislányom 9 hetes, de még nem fedezte fel a kezét, nem fog meg semmit, ha valamit nagy nehezen belerakok a kezébe, ott marad egy kicsit, de ő nem tudja, és el is engedi.

Kicsit aggódok, hogy miért nem ismerkedik még a kezével.

Vagy ez még korai? És ha igen, akkor kb. mikor számíthatok rá?


2011. márc. 31. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kisifamnak 3 hónapos korában akadt meg a csörgő először a kezében, mikor beleraktuk. Bár először nem hosszú időre. Max egy percre. Aztána hetek alatt rohamosan fejlődött. Az elején rázta, de azt még nem tudta hogy benne van, legalábbis nem figyelte. Most 4 hónapos, és már mindent próbál fogni, és a szájába tuszkolni. A kezét már kb. 2-2 és fél hósan a szájába gyömöszkölte, de nem játszott még a kezével. Ne izgulj. Szerintem 3 hósan már ő is fogja rázni a csörgőt. Én előtte nem is adtam a kezébe ilyesmit. 3 hósan megpróbáltam, és már bent maradt a kezében. Ráér még a kicsikéd. Minden jót nektek!
2011. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is 3 hónapos volt a lányom, amikor a csörgőt megtartotta a kezében és rázta. Én is aggódtam, mert a kezeit soha nem nézegette:)

4 hónaposan már tudatosan nyúlt a játékaiért, szépen megtartja őket, játszik velük, mindnet megrág, többek közt az öklét is, de azt már 2 hónapso kora óta.

Semmiről nem vagytok lemaradva, légy türelmes, hamarosan csinálni fogja:):)

2011. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!