Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ADÓ kérdés! 42000 ft-os gyed...

ADÓ kérdés! 42000 ft-os gyed után kaphatok jóváírást? És ha igen mennyit? Most kaptam meg az adóbevallásomat/amit a munkáltatóm töltött ki/és az alapján semennyi adót nem kapok vissza.

Figyelt kérdés
Tavaly kaptam a kisfiam után 3500 ft-ot most meg semmit sem? Nem értem! Tud nekem segíteni valaki ebben?
2011. márc. 30. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kaphatsz, mert a gyedből vonnak szja-t, vagyis érvényesíthető az adójóváírás.

Elképzelhető, hogy nem igényelted, ebben az esetben tedd meg a bevallással egyidejűleg, és egy összegben visszakapod.

2011. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kihasználtad az adójóváírást, vagyis igényelted amennyi jár akkor nem. Én is csak 3500 ft-ot kaptam vissza most a 85000 ft-os gyedem mellett, pedig tavaly 83000 ft-ot kaptam vissza, de nekem azt mondta a munkáltatóm azért ennyi mert igényeltem az összeset, tavaly pedig csak felét.
2011. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!