Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kínáljam meg őket, ha...

Mivel kínáljam meg őket, ha átjönnek? A szomszéd anyuka, és 1 éves kislánya.

Figyelt kérdés

Végre találtam a közelünkben egy hasonló korú kisbabás anyukát. Eddig akikkel összejártam, mindenkihez messzire kellett menni. Az utcánkban pedig él egy szintén fiatal pár, és szinte egy idősek a gyerekeink. A múlt héten áthívott magukhoz a csajszi, a gyerekek jót eljátszottak. Főzött kávét, meg kínált sütit. És itt jön a bökkenő:

a kávé mellé bio nádcukrot hozott, a süti pedig házi készítésű, teljesen cukor mentes, szintén bio alapanyagokból készült sütemény volt. Mindkettő nagyon jó volt, érdekes volt a nádcukros kávé, a süti pedig isteni volt.

De! Én nem vagyok ilyen bio beállítottságú. Nekem itthon csak hagyományos kristálycukrom van, meg barna kockacukrom. Nem tartok itthon bio élelmiszereket, és a gyerekemnek is adok bolti babapiskótát, ami még ráadásul cukrot is tartalmaz. Én annyira nem idegenkedem a cukortól. Persze nem tömöm édességgel a fiamat, de nem kapok szívrohamot, ha valami cukrot is tartalmazó kaja kerül elé.

Lényeg, hogy szeretném én is áthívni őket, de nem tudom mivel készüljek. Tartsak én is itthon bio cukrot, meg kezdjek el bio, cukormentes süti receptet keresgélni?


Ti mit tennétek/mit tesztek, ha ilyen vendégeket vártok?


2011. márc. 30. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
gyümitál :) Pucolj almát és vágd le, meg egy kis narancs, mandarin cikkekre szedve
2011. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet masoknal nem csinal ebbol akkora problemat es neha fogyaszt normal cukros etelt es italt is, ill nem bio dolgokat. Esetleg cukor helyett lehet jobban orul a meznek, de ha az sem jo, meg mindig ott van a gyumolcsle vagy sima viz, mint ital lehetoseg. A gyumolcs szerintem is nagyon jo otlet.

Amugy lehet nem is konkretan a cukorral van baja, hanem tenyleg mindenbol a biot valasztja ha lehetseges, igy lehet meg a gyumolcsot is elutasitja. Esetleg kerdezz ra, hogy mivel kinalhatnad meg oket, ha atmennek hozzad. Talan ez a legegyszerubb es lehet meg orulni is fog neki, hogy odafigyelsz az eletmodjukban rejlo kulonbsegekre, ill. igenyeikre.

2011. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy vendégségben is ennyire csak a bio-t enné, és szerintem aki kicsit is intelligens, nem teszi szóvá ha a vendéglátó másféle beállítottságból fakadóan nem az ő ízlésének megfelelőt tesz az asztalra.

de ha szeretnél a kedvében járni, esetleg kínálj mézes teát, mézes limonádét, a gyümölcstál is jó ötlet.

csinálhatsz valami egyszerű sütit is, amibe a barna kockacukidat használod fel, vagy mézet... de ha nem akarsz faksznizni, szerintem nyugodtan elmondhatod neki ha átjönnek, hogy nagyon ízlett neked amit sütött, de te kevésbé vagy járatos az ilyen bio- meg reformkonyhai dolgokban, és amit sütöttél, azt répacukorral csináltad. Megkérdezed megkínálhatod-e őket, legfeljebb kedvesen visszautasítja, de ne sértődj meg. Én pl tejes dolgokat nem ehetek, hiába bármilyen guszta is amivel kínálnának, vissza kell utasítanom, általában nem szokott sértődés lenni belőle.

2011. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a gyümölcs jó ötlet. Reméljük, hogy nem olyan "leszólós" anyuka, aki természetesnek veszi hogy másnál is bio cuccok vannak. De ez már azért kiderült volna hamar, és nem írtad, hogy ilyen lenne :o) Szerintem ő sem várja el ezt.

Ha sütni szeretnél, akkor csinálj olyat, ami idődből és kedvedből kitelik, vagy ne édeset, hanem sósat (sajtos pogi pl, ebből talán már a gyerkőcök is ehetnek)

Ha jársz dm-ben, én nagyon szeretem a csokis bulátát, vagy csokis kölest, a biocuccoknál találod meg, édességnek csipegetni nagyon jó. Szintén itt is tudsz venni natur kölesgolyót, amivel a gyerkőcöket is meg lehet kínálni.

Nekem a barátnőm ilyen, én is sok mindent "tanultam" tőle, sokszor olyanokat mutat, hogy ketté áll tőle a fülem, de aztán én is használom. Ha ők jönnek, akkor erre figyelek, de mondom, én is már barna nádcukrot használok a kávémba pl., de ha sütit sütnék (nem szoktam) akkor nyilván nem ezt teszek bele, és én ugyanúgy megveszem a cukiban a sütiket enni. Ő nem nagyon.... Azért beszélgessetek erről (bár biztos szóba kerül) mert sok olyan dolog van a bioboltokban, amit érdemes használni, amivel érdemes helyettesíteni dolgokat.

2011. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!