Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a 1 éves kislányomnak...

Baj, ha a 1 éves kislányomnak a cipője harántemelős? Csak kint van rajta cipő, bent zokniban van.

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Mi most veszünk majd cipőt, nekünk kifejezetten harántemelőset javasolt a védőnőnk.
2011. márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Ha jó lesz az idő kint ne legyen rajta.

A harántemelő egy egészséges lábnak nem árt, de sajna előre nem láthatod, hogy hajlamos-e süllyedésre, mert ha igen, akkor a harántemelőssel gágogó lúdtalpat érsz el:(

2011. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor minket jól megvezetett a védőnőnk.
2011. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Én meg pont úgy tudtam, hogy a harántemelős jó a lúdtalp megelőzésére. Mivel eleve a "normális irányba tereli" a talpát. Az más kérdés, hogy a mai nézet szerint ez teljesen felesleges, mert enélkül is kialakulna a lábboltozat. De az én 2 gyerekemnek is harántemelős volt az első néhány cipője. Úgy 1,5-2 éves korig. Nem mindegyik cipő, de amelyiket sokat hordta az ilyen volt.
2011. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lúdtalp attól alakul ki, hogy a lábboltozatot tartó izmok nem elég erősek.

A harántemelős cipő pont azt éri el, hogy ezek az izmok nem erősödnek, hiszen nincsenek ilyen irányú terhelésnek kitéve.

Ha egy láb hajlamos a lúdtalpra, akkor egy ilyen rásegítés ezt abszolút kihozza.

2011. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a cipőjét, annyira nem harántemelős, csak éppen hogy, de van egy uncsi tesótól örökölt cipő, na az nagyon hartántemelős, de neki semmi baj a lábával.
2011. márc. 29. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ki vagyok okosítva a témában, mert a nem harántemelős cipőktől nem igazán jól fejlődött a kislányom lába. (még másfél évesen fedeztük fel). Azóta csak Supi+ cipőt használunk és nagyon jó. Ott elmondták, hogy nem igazából azon van a hangsúly, hogy van-e harántemelő a cipőben vagy nincs, hanem az, hogy jól tartsa a bokát, mert csak akkor tud jól fejlődni a láb, ha egyenesen áll. A szobában fontos a cipő, mert egyenletes, sík talajon nem egészséges mezítláb járni. Amikor jön a jóidő, gumitalpú vastag zokniban lehet kint a gyerek az udvaron, ahol fű van, mert az a legjobb! (mezítláb nemmerem, mert belelép valamibe...
2011. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek után legyen okos az ember ha tud. Egyik etz mondja, másik azt.
2011. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ott a pont az utolsónál!

Végül is tök tanácstalan maradtam ezután a pár válasz után,pedig nállunk is lassan aktuális a téma!

2011. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy tudom, mint a 08:28-as válaszoló, én ortopéd szakembert kérdeztem meg, mielőtt megvettem az első kiscipőt. Ja, és más által már hordott cipő abszolút tabu, mert azt már az előző tulaj kigyúrta a saját lábának megfelelően, és ez biztos, hogy árt a következő tulajdonosnál. Egy barátnőm a kisfia cipőjét adta a kislányára csak otthon a kertben, és észrevette, hogy ha az a cipő van a kislányon ugyanúgy megy mint a nagytesó, ha ráad egy saját cipőt, akkor pedig tök más lesz a járása..
2011. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!