Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a harántemelős...

Mi a különbség a harántemelős szandi/cipő és az közt amiben nincs?

Figyelt kérdés
Itt olvastam vki kérdezte, hogy melyik márkájú cipőkben nincs harántemelő. Én eddig ugy gondoltam az a jobb cipő amelyikben van.Most készülök a 19 hós fiamnak szandit venni és tanácstalan vagyok. Azt szeretném ha kényelmes lenne neki, mert nem is olyan régen kezdett el járni. Melyik miért jobb? Köszi előre is!
2010. máj. 4. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A harántemelő azért rossz, mert minden baba telitalppal születik, a lábboltozat később alakul ki. A harántemelő meg tartja az izmot, aminek a renyhesége a lúdtalp, így az az izom nem dolgozik. Ha egy izom nem dolgozik, ellustul, így alakulhat ki lúdtalp. Inkább olyan cipőt vegyél, amiben nincs.
2010. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A harántemelős azoknak a babáknak kell, akiknek már kialakult a lúdtalpa. A járni kezdő és tanuló babáknak a sima talpú lábbeli a megfelelő, mivel a babák alapból nem lúdtalpasok, csak zsírpárna borítja a talpukat. Ha harántemelős cipőt kap egy baba, az tartja a talp izmait, így az izom eltunyul, és kialakul a lúdtalp.
2010. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a harántemelő kérdés nagyon megoszlik. Régen ez volt jó, most nem, valamit mindég kitalálnak. Mi 3-an vagyunk tesók, én 27 bátyáim 35, 32. Mind 3-an Siestában jártunk, nincs lúdtalpunk. Így én emelős cipőt vettem kisfiamnak, Falcont.
2010. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, valóban megoszlik, mert a kutatások eredményeként egyre inkább kiderül, hogy mi jó ma, és mi nem, hiába volt tökéletes x éve. Most volt itt a védőnő, és elmondta, hogy továbbképzésen voltak, ahol bemutatták nekik, miért rossz a harántemelős cipő, úgyhogy már mindenkinek olyat javasolnak, ami egyenes talpú. Annak ellenére, hogy az elmúlt 15 évben a harántemelőset favorizálták. Változik a tudomány, változik a világ. Én csak saját logikámra hagyatkozom: ha valami nem dolgozik eleget, ellustul, így megadom a lehetőséget annak a lábacskának, hogy minden izma erősödjön:)
2010. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!