Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babátok mit eszik...

15 hónapos babátok mit eszik vacsorára?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam pár hete azt eszi amit ebédre ( főzelék, rizs vagy krupli valamivel). Azóta sokkal jobban alszik éjjel. Ennek én nagyon örültem. De többen megszoltak, hogy ekkora gyerek ne egyen 2x főzeléket. És hogy jobban fog hízni. Így is jó súlyban van.80cm 12kg. Szerintetek?
2011. márc. 28. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne ehetne este is főzeléket? Már 1 éves kor körül is azt ajánlják, hogy este is kapjon a kicsi főzeléáket vacsorára, aztán lefekvés lőtt még kaphat szopizni vagy megkaphatja a szokott tápszerét. Hogy hízni fog... ha eddig nem kapott és mot 12 kiló, nem a vacsora miatt hízott :) Különben szép nagy baba, hosszú, tehát nem tűnik soknak a 12 kiló nála.
2011. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. márc. 28. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is van, hogy a főzelék a vacsora, ha annyi lett belőle, hogy jut. Ilyenkor hús nélkül szoktam adni.

De van, hogy tejbegrízt, tejbezabpelyhet csinálok neki vacsira, vagy kiflit eszik valamivel. Szóval nálunk változó a vacsi, de igen. Miért ne ehetne kétszer főzeléket. Én sokszor úgy érzem, hogy kevés az az egyszeri főt kaja neki, főleg, ha ebédre sem eszik meg egy adagot... (tejallergiás, így a joghurt, sajt, túró sajnos nálunk kilőve)

2011. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt egyen ami neki izlik ne azt amit mas mond. :) Orulj neki, hogy megeszi es szereti es meg finom egszseges is.

Kisfiamnal az ujabb kedvenc a tortillaba csavart dolgok. Mindenflelet teszek bele, felcsvarom o meg harapdalja. Kedven a sajtos, paradicsomos tortilla, meg nagyogn szereti a tonhalas, kukoricas tejfolos tortillat is. Mindegy mit teszek bele csak tortill legyen. :) Tegnap estere tojasos tortillat evett salatalaevellel es sajtal.

2011. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Enyém 14 hónapos. És ő is azt kapja általában, amit ebédre.
2011. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hónapos,általában apával eszik főtt ételt,ami az ebéd volt.Ez olyan 18.00 óra körül van.

Alvás elött 19.30.körül még 150-180ml tejpépet eszik,mert a tápszert már rég óta nem fogadja el.

2011. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,az lemaradt,hogy ő is 12 kg és 84 cm,ami biztos nem az esti főzeléktől van,kicsi kora óta nagy.
2011. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!