Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van ha gyed-en érkezik a...

Mi van ha gyed-en érkezik a második baba?

Figyelt kérdés
Mire megszületik a kis tesó még gyeden leszek, de hogy alakul tovább?Mit kell igényelnem és mikor?Munkáltatóval közölnöm kell?
2011. márc. 24. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
LEírom, nálam hogy volt. Közöltem a munkáltatóval és átmentem TGYÁS-ra. Több is lett, mint az elsővel, mert emelkedett a bruttóm időközben.
2011. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
le kell modanod a gyedről és elmész tgyásra, mint amikor az első született. Meg kell igényelni a csp-t és ott jelezni kell, hogy már van egy aki után kapsz, mert akkor magasabb az összeg. A nagyra viszont nem kapsz majd a csp-n kívül más ellátást, mert azt mondja az állam, hogy csak egy ellátásra vagy jogosult. Viszont nagyvonalúan felajánlják, hogy válassz te, melyiket kéred. Némileg ellentmondanak saját maguknak, amikor az ikereknek viszont 2 gyedet adnak....
2011. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Off: Az ikrekre sem jár két gyed, két gyeS jár utánuk.


Kérdező, ahogy írták előttem, tégy úgy, annyi lesz a különbség az elsővel kapott ellátások és a mostani között, hogy ha magasabb volt a bruttód, mint 156 ezer havonta, akkor kevesebb tgyást fogsz kapni mint az első babával.

2011. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk jön a kistesó, 2 hét híján lesz 2év közöttük, tuti, nem megyek gyes-re, még akkor sem, ha túlhordom. A munkáltatóm azt modta, újra kezdem a Tgyást a szüléstől (hurráááá!!!!), majd jön a gyed a kicsi után, amit ők intéznek. Majd az anyasági támogatást és a családi pótlékot kell neked intézned, ill. 2év után a gyes-t.
2011. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg hasznos válaszokat kaptam:)
2011. márc. 24. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!