Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan kezdte valaki az...

4 hónaposan kezdte valaki az anyatejes babája hozzátáplálását?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem,miért?
2011. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Szia!Persze, én nem vártam 6 hónapos koráig.Sok gyerek, baba van a családban, és azt látom, hogy azok a gyerekek, akiknél később kezdték a hozzátáplálást, válogatósak, nehezen esznek.

Kisfiam imádja a pocakját, mindent meg is eszik, egészséges, semmi baja nem lett:))

Ezt a hozzátáplálást csak mostanában divat felfújni:)

2011. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Igen:)Először csak almát adtam neki, pár kanállal, illetve inkább levet, aztán lassacskán emeltem az adagot, múlt héten volt 5 hónapos és már megeszik egy egész almát egy fél banánnal és keksszel....csak azért merem ide kiírni a kekszet, mert nincs itt a nevem, gondolom így is fogok kapni, hogy mégis hogy gondolom, hogy kekszet adok a babámnak, de annyira szereti!És nem lett tőle semmi baja!

Anyum 5 gyereket nevelt fel, csak az öcsémnél csinálta, hogy 6 hós koráig csak szoptatott(előtte más volt a "divat")de azt mondta nagyon megbánta, mert a 6.hónap után alig akart valamit elfogadni öcsém.

Arról nem beszélve, hogy ha 6 hónaposan kezdek el mindent, akkor lesz 7-8 hónapos mire eljutunk a főzelékig.

Így kisfiam már almát eszik, amit csak reszelek, banánt, amit villával török, nem turmixolok, és gyönyörűen elboldogul a darabokkal is, amik benne maradnak!

Miért kérded amúgy?


JA és én is 3 hónapos voltam mikor mindent kaptam már, most 27 vagyok, és a legjobb az emésztésem a családban, semmi baja a bélrendszeremnek!

2011. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is el szeretném kezdeni csak annyi mindent hall az ember és már nem is lehet eldönteni melyik a jó.Azért gondolkodtam el azon, hogy elkezdem mert nagyon drasztikus ahogy eszik.Van, hogy csak 30-40 ml-t akar enni és nem is kell neki már.Vigyorog egész nap szóval jól fejlődik.Tegnap ivott először milupa csecsemőteát na abból 120ml ivott meg kapásból.
2011. márc. 22. 09:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi 4 és fél hónaposan kezdtük, mert alig hízott a lányom.Nyilvánvaló volt, hogy neki már nem elég a tejem.Mivel a tápszer nem kellett, a tejem pedig a fél fogára nem volt elég, így elkezdtük.Persze a védőnő, és a gyerekorvos tudott róla, és beleegyeztek.Ott viszont hibáztam, hogy nem volt itthon gyümölcs, én meg kétségbe voltam esve a stagnáló súlya miatt.És egyből bébiételt adtam, amit azóta is imád.Persze, nem mindet.A múltkor reszeltem neki almát a legédesebb fajtából, mégis fintorgott, a férjem pedig összeturmixolt banánt tápszerrel.Azt is én ettem meg.Azóta nem csináltam semmit házilag.Ezt nagyon bánom, hogy így csináltam..Most 6 hónapos, tegnap kapott először húst, sütőtökkel.Ő eszik már tejpépet, gyümölcsöt, főzeléket.A répát és a paradicsom pürét utálja, a kukában végezte mindkettő, de megkóstoltam én is, és nekem se ízlett.És én se szeretem a répát..Nem értek egyet a védőnőkkel a 6 hónapos korig kizárólagos szoptatásban.Nyilvánvaló volt, hogy amilyen mozgékony, neki már nem elég a tej.Azóta sokkal vidámabb, kevesebbet sír stb.
2011. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A lányommal 6 hónapsoan kezdtem, EGYÁLTALÁN NEM VÁLOGATÓS!!!

2 éves, nagyon nagyon jó evé (és még szopik is)


A fiammal anno 3 hónaposan elkezdtem,a lehető legrosszab dolog amit elkövethetsz a babáddal szemben, az hogy korán 3-4 hónaposan hozzátáplálod.


Egyszerően az emésztőrendszerüknek 3-4 hónaposan ninc szüksége másra az anyatejen/tápszern kívül

2011. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

08:52-nak

És ha 7-8 hónaposan jutsz el főzelékig, akor mi van??


Az enyém sem evett hamarbb, ennek ellnére 2 éves 14 kiló és 91 cm magas, tehát nem alultáplált, az tuti.


Ja csak hozzáteszem párom ekcéméás, fiam szinté, a hugom lisztérzkeny, szóval ennyit a korai

hozzátáplálásról:-(((((

2011. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

08:52es vagyok, és pont ez volt mint nálatok kedves kérdező!

Igaz én nem mérem a babám, de volt, hogy konkrétan csak 5 percet szopizott és aztán nézelődött más felé, minden más érdekelte, csak a cicim nem.Ez 4 hónaposan volt, na ekkor gondoltam, hogy talán itt az ideje mást is adni...és bejött, nagyon szereti:)

2011. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szintén 08:52 vagyok, nálunk a családban(elég nagy) egy beteg sincs, mindenki korán kapott mást is nem csak tejet...az az egy valaki, akit 6 hónapos kor után kezdtek hozzátáplálni, az mai napig nem túl jó evő...szóval mindenkinél más a helyzet, de a védőnőm pont múltkor mondta, hogy vizsgálatokkal nem tudják alátámasztani, hogy a 6 hónapos kor utáni hozzátáplálás segített volna, hogy kevesebb ekcémás, lisztérzékeny, stb legyen, így vissza fognak térni, hogy korábban kezdődjön a hozzátáplálás, kekszet pl már 5ésfél hónapos kortól lehet adni.Ez az új álláspont...
2011. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és mi van ha csak 7-8 hónapos korra jutok el a főzelékig?Az,hogy addigra már nem lesz elég neki csak a tej és a gyümölcs,e miatt éjjel megint felkelhet, hogy szopizzon, mivel éhes, nap közben nem eszik eleget, ezt meg nem szeretném.Most este 7-8 órától reggel 6ig alszik.
2011. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!