Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon jó alvó babátok mikor...

Nagyon jó alvó babátok mikor állt át a napi 2,1 alvásra?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos és még 4-szer alszik naponta, ezek általában fél-egy órásak, de ha együtt fekszünk le a nagyágyba másfél-két és fél óra is sikeredik. Éjjel fél 9-től fél 6, 6-ig alszik (kétszer szopizik még).

Vajon meddig lesz még ilyen "aranyéletem"?


2011. márc. 21. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
LÁnyom 14 hónapos. Még mindig kétszer alszik délelőtt és délután is másfél-két órát. Az éjsakákat átalussza 10 hónapos korától.
2011. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

lehet, hogy még sokáig, az én lányom 7 hónapos koráig aludt minden evés után két rövidet és két hosszút, aztán hirtelen lecsökkent 3 alvásra, így délelőtt aludt kb 1 órát, kora délután kb 2 órát, aztán késő délután még felet.

10 hósan már csak kétszer aludt, aztán 11 hósan már ebből is problémák voltak, mert 2 alvás sok volt, egy alvás pedig kevés. néhány hét nyűglődés után azért beállt egy alvásra, ami akár 3 óra is lehet. ha véletlenül kevesebbet alszik, akkor van, hogy "potyázik" egy kicsit, de itthon nem alszik el, csak az autóban, így akkor tud szundítani, ha elmegyünk valahova.

14 hós a lányom

2011. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

4,5 hós korától aludt kétszer, és 6!!! hós korától alszik egyzser!Bár akkoriban azok az egy alvások 3-3,5-4 óráasak voltak,de Ő így szerette/szereti!

Most 15 hós és 2 hete megint 3 órátalszik délben, ez is aranyélet ám... :)


:)

2011. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

enyém 10 hónapos kora óta 1x alszik, viszont azóta 12-13 órát alszik éjjel.


a 4 alvás nagyon sok, ennél már fejlettebbnek kell lennie az idegrendszerének, már 4-5 órát ki kéne bírnia alvás nélkül. próbáld megváltoztatni a napirendeteket, szerintem azzal lehet a gond. neked is jobb lesz ha mondjuk 2x alszik, de éjjel tovább... :)


nekünk úgy nézett ki a napirendünk kb. 5 hónapos korától 10 hós koráig, hogy reggel felkeltünk, szopizott, kimentünk a nappaliba, játszottunk a földön, megcsináltam az ebédet, szopizott és 10-11ig aludt. játszottunk, megebédeltünk és lementünk sétálni, hintázni, nézelődni, majd uzsi és 4 körül 1-1,5 órás alvás. mikor felkelt még evett kicsit, nagyot játszottunk, megfürdettem és 10kor alvás.


nekünk ez nagyon bevált, de persze minden baba más.


még arra gondoltam, hogy nem fárad el eléggé, ezért alszik keveset, de ez megint csak az, hogy túl korán fekteted le. nem egyszerű, 2x 2 óra komolyan mondom ezerszer jobb mint 4x1 óra

2011. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 13 hónapos lesz, és még mindig 2-szer alszik. Este 8.30-tól reggel 9.30-ig végig alszik. (az éjszakákat 3 hónapos kora óta átalussza.). Majd 12-14-ig ismét alszik. Végül 16-17.30-ig is alszik. :) Hát nem panaszkodom, jut mindenre időm! :)
2011. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 18 hós, és még sokszor előfordul, hogy 2x alszik napközben. Este 8-tól reggel fél 6-ig alszik éjszaka.
2011. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!