Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaelaltatási trükkökre...

Babaelaltatási trükkökre lenne szükségem. Nagyon nehezen alszik el a 3 hetes babám, akkor is, ha jóllakott. Mit tegyek az amúgy alapdolgokon kívül (mint ringatás, simizés stb. )?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! nálunk a monoton zúgásra aludt el :) (pl. páraelszívó) csak egy ötlet, hátha nálatok is bejön
2009. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szia. a lányom 10 hetes. tegnap nagyon nyügi volt, Apa épp próálta altatni, mert én porszívóztam és elaludt rá. ahogy kikapcsoltam, szem kinyit... bömbölés. amíg vacsiztunk zúgott a porszívó... de legalább volt egy nyugis vasink...
2009. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Az én kisfiam 9 hetes, sosem ringatom, csak ha fáj a hasa. Ő olyan, hogy sokszor elalvás előtt "muszáj" egy pár percet sírnia, és szinte elaltatja magát. Nem kapkodom fel, csak ha tényleg nem hagyja abba kb. 3 perc után, és pl.: fájdalmasan sír. Viszont ha tudom, hogy a fáradtság miatt, akkor hagyom.
2009. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hason alvás vált be. Amikor látom, hogy már nagyon fáradt lerakom hasra és kb. 5-10 perc és alszik.Persze ilyenkor is van egy kis nyűglődés, de kb. 2 nap alatt megtanulta magát megnyugtatni.(Ha hamarabb rakom le, megy ám az üvöltés!) Ezután várok kb 10-15 percet és a hátára fordítom. Fel sem ébred rá! Amióta így altatom átalussza az éjszakát is!(9-6) Az elején Én is elkövettem azt a hibát, hogy ringattam, nem is akart másképp elaludni. Ez működik addig amíg ilyen picikék, de amikor már 10-15kg lesznek? 2 napig tartott amíg megtanult így elaludni. Én a nappaliban bőgtem, Ő meg a kiságyában.(nem ordított, csak nyűglődött meg sírdogált) De megérte, mert van egy mosolygós, boldog, 3,5 hónapos gyönyörű kislányom. Ja! Napközben is jó az alvókája!
2009. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az elején sokat kínlódtam én is, mert este nagyon nehezen aludt el a lányom. Aztán elkezdtem figyelni a bioritmusát, hogy pontosan abban az időben tegyem le aludni, amikor a legálmosabb. Ehhez igazítottunk fürdést, szopit, mindent. Bevált, azóta is könnyen elalszik, semmi extra nem kell. Leginkább bealszik az esti szopin, de ha nem, akkor is simán otthagyom, kicsit beszélget a macijával, aztán elalszik. Most 7 hónapos, kb. 5 hetes korában jöttem rá a megoldásra, azóta nincs problémánk.
2009. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nyügi a babám (hidegfrontot megérzi, és akkor alig alszik valamit egész nap, csak sír), akkor úgy szoktam elaltatni, hogy sétálok vele (nem ringatom) a lakásban és dúdolok neki folyamatosan. Kb. negyed óra és el is alszik. Annyira megszokta már, hogy bármikor képes így elaludni.
2009. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld egy vékony puha takaróba bebugyolálni. Általában megnyugtatja a babákat és biztonságérzetet is ad nekik (kicsit úgy érzik magukat, mint a mami pocijában).
2009. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bekapcsoljuk "a klasszikus altatódal"t játszó játékát, vagy dúdoljuk neki, s hasra fektetve paskoljuk a fenekét. :D - Tuti páros. :D
2009. szept. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!