Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jön el az az idő, mikor...

Mikor jön el az az idő, mikor nem"kell"nézni az időt, hogy 3-4óránként egyen, hanem akármikor ehet?

Figyelt kérdés
nyilván már nem kizárólag anyatejes babára gondolok,hanem aki már hozzátáplált,és legfeljebb napi 1-2x szopizik-vagy kap tápszert.Nyilván lesz olyan válaszoló,aki irja hogy ő eddig se nézte az időt,mert ő akkor adott enni a gyerekének mikor éhes volt....na nem erre lennék kiváncsi igazából,mert én se éheztettem,de orvosi tanácsra nekem igenis nézni kellet az órát.Már nem,1hét mulva 8hónapos a fiam,de kb 4óránként eszik.Úgy értem a kérdést,hogy mikor jön el az az idő,mikor akár óránként is adhatok neki valami "ennivalót"ha igényli,(nyilván csak pár falat)akár egy kekszet,egy kis gyümit,csak pár falatot,vagy bármi,nyilván nem magamtól "tömném".de ha annyira nézi,kérne..stb,ilyenre gondolok.Remélem érthető mit is szeretnék tudni,jobban nem tudom leirni.már most is lehet?Vagy majd később azért?Ezt a "nagy"étkezések között gondolom,ezeket a"nasikat"-falatokat,fél szelet vajas kenyér pl...Nálunk sokszor kimarad a tizórai,vagy uzsonna,mert ha úgy kel,akkor reggel szopi vagy tápszer,és utána már ugye ebéd jön,ha az uzsonna marad ki,akkor az meg a késői ebéd miatt.Akinek a babája tizórait és uzsonnát is kap,annak mennyi idő telik el 2étkezés között?És mennyivel kevesebb,vagy miben másabb a tizórai és az uzsonna a reggelitől és a vacsitól?Itt konkrét ételekre gondolok,kiváncsi lennék más hogy csinálja,mit ad...stb.Köszönöm ha irtok!
2011. márc. 19. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy egy kisgyereknek fölösleges étkezések között nasit adni, mert csak elveszi az étvágyát... Fél szelet vajas kenyér... az enyémnek 1 évesen enni volt a reggelije... Persze, nem ártasz vele, ha néha kap egy kölesgolót vagy egy kiflicsücsköt, de ne rendszeresen adj neki. Az enyém pici korától 3 óránként eszik (soha nem volt ez kőbe vésve, +/- fél óra belefért), még most, 2,5 évesen is.. Az órát soha sem néztem (tudom, írtad, hogy neked kellett), jelezte és jelzi is, ha éhes. Mivel elég későn kelő, így sokszor kimarad a tízórai, inkább helyette normál reggelit kapott 1 éves kora óta (addig szopival kezdtük a napot).Ja! Nálunk nincs elöl semmi nasi, így nincs amit megkívánhat. Ha meg vendég van esetleg nálunk, akit megkínálok valami aprósággal, akkor természetesen ő is kap... szóval néha belefér, csak ne legen rendszeres a nasi :)
2011. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)Hát igen,csak nálunk a fiam ő az első hozzátáplálás alkalmával/tól 1étkezésre megeszik 1üveg bébikaját,ha többet adnék neki,annyit enne,volt hogy 400at is megevett....mindig mondták hogy,"óó...jelzi ő ha már nem kér"....na az én fiam olyat nem csinál...igy nagyon nehéz,hogy mai napig nem tudom annyira hogy éhes e vagy sem,eleget adok e neki vagy sem....ezért kérdeztem azt a"nasi"dolgot,de ezt nem az édességekre értettem,hanem amit iram is kölesgolyó-buláta,egy kis gyümi,kis kenyér falatok...stb..neki a fél szelet kenyér az valami előételnek felelne meg:)Van hogy 5-6órát is kibir ennivaló nélkül,mert mondjuk közbe,vagy előtte félórával bealszik,mikor ennie kéne.Nála nagyon nehéz eldönteni,hgy éhes e vagy sem,mert hiába evett meg pl 2perce egy jó adagnyi ebédet,ő utána is neki áll nyammogni,mint aki nem tudom mióta nem evett....
2011. márc. 19. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
én reggel 2 cicit adok neki ez a reggelije 9 hósomnak, és mikor én reggelizek közvetlen utánna kap a kiflimből, kenyeremből csipeteket.van itthon buláta, és azt is szoktam neki adni délelőtt.mert ha 9kor reggelizünk, akkor délbe ebéd, viszont a délutáni gyümit tudom mozgatni mert ebéddel elvan akár 5ig is ha kell. attól függően milyen gyümit kap 4-5 körül, úgy kap vacsit 7-8 között, de ha elszámolom magam és már nyűgi h éhes, akkor kap bulátát.nem veszi el az étvágyát egyeltalán, mert amíg én elkészítem a vacsiját ő 2 dbot elnyálaz, ennyitől még ugyanúgy van étvágya!
2011. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

azt gondolom, hogy ennyi idősen még minden étkezés főétkezés, ami lehet 4 óránként, vagy ahogy igényli. A klasszikus reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora felállás később lesz, amikor már többfélét ehet, gondolok itt a tejtermékekre, tojásra...stb.

a lányom ennyi idősen csak tízóraira és ebédre kapott szilárdat, egyébként tápszert kapott. próbáltam a tejpépet is délutánra, de nem nagyon jött be.

mivel változni fog még az alvásigénye, ezért felesleges azon törpölni, hogy mikor eszik ebédet, a lényeg, hogy egyen zöldséget és gyümölcsöt.

szerintem úgy lehet eldönteni, hogy egy étkezésre eleget eszik-e, hogy megnézed mennyit bír ki evés után minden nasi nélkül. hidd el, hogy kérni fogja az ételt ha éhes. az nem megoldás, ha két étkezés között kap pl. vajaskenyeret, mert azt főétkezésnek kell inkább adni, de azért arra is figyelj, hogy 1 éves korig azért jó, ha legalább fél liter tejalapút eszik, iszik.

amikor már ehet tojásfehérjét, ehet tejtermékeket, az ételek tárháza kinyílik. pl. a lányom nem nagyon eszik gyümölcsöt, így gyakran kap uzsonnára valamilyen gyümölcsös rétest, a túrót sem eszi meg, csak buktában. így délután szinte minden nap kap ilyesmit. tízórai nálunk nincs, mert reggel tejital után megeszik egy kb. fél kifli mennyiségű szendvicset, ha kap valamit délelőtt, akkor nem nagyon eszik főzeléket, a zöldség viszont kell. szóval ezeket ki kell tapasztalni.

azt gondolom, hogy nem szabad arra szoktatni, hogy óránként kapjon valamit. szerintem ez szokás kérdése, könnyen rászokik, hogy mindig nyammog valamit. erre nincs szükség.

az jutott még eszembe, hogy gyakran nem is itthon uzsizunk, mert ha felébred, akkor sokszor elmegyünk itthonról, így a fél kifli, vagy egy péksüti pont jó miközben sétálunk valahol, vagy vásárolunk.

amikor ennyi idős volt a lányom, csak arra figyeltem, hogy egyen rendesen. így pl. ha reggel 8 körül evett tápszert, 11 körül kapott gyümölcsöt babakeksszel, aztán aludt, volt, hogy 14 órakor ebédelt, majd evett úgy 6 körül tápszert, 9 körül ismét tápszert.

ezek mind főétkezések voltak, ebéd közben kapott kenyérhéjjat rágcsálni, mert unta a kanalazást, illetve így tanult rágni.

2011. márc. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!