Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves fiamnak befelé...

Másfél éves fiamnak befelé dől a bokája. Mit tehetnék vele? Mi jó erre?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szupináló talpú cipőt használjon.

Salus, vagy Supi.

2011. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az is segít, ha egyenes terepen (lakás parketta, szőnyegpadló) olyan cipőben van, ami tartja a bokáját, és amikor meleg lesz, akkor homokozó, fű hasonlók minél többet van mezítláb.
2011. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 19. 08:04
 4/6 anonim ***** válasza:

"Minden csecsemő és kisded kb. hároméves korig lúdtalpasnak tűnik, ám ez csak a látszat.

Náluk ugyanis még egyszerűen nem alakult ki a talpboltozat. Ahhoz, hogy kifejlődjön, elsősorban arra van szükség, hogy talpra álljon és használja a lábát. 4-5 évesen normális esetben már általában ívelt lábfejjel rendelkeznek a kicsik. A kisgyermek lábán az első 1-2 évben még nem találunk hosszboltozatot. Ez később, az aktív mozgás, járás következtében alakul ki."


Nyugi, valószínűleg semmi baja! Én is ezen agyaltam pár hete, és akkor találtam az idézett szöveget.

És igen, ahogy már írták, otthon érdemes bokatartós, lúdtalpbetétes szandiban járatni, mert ott az tornáztatja a talpát, homokban, fűben, egyenetlen talajon pedig mezítláb. Én a játszótéren mindig leveszem a cipőjét (persze ha az idő is engedi).

2011. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó! A lúdtalpbetétes cipő tornáztatja a lábat???? Pont hogy ellustítja, mert tartja a talpat!
2011. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Utolsó" vagyok.

Ennyi erővel a bokát se kellene tartani, mert akkor az is ellustul! Igen, egy bizonyos szinten tornáztatja, mert azon a ponton ingerli a talpat, ahol kell. Megtanítja a talpnak a helyes állást. De ez nem azt jelenti, h éjjel nappal abban kell járatni! Csakhogy a lakásokban nemigen van olyan felület, ami tornáztatná a lábat, szinte minden sík. Az pedig rosszabbat tesz neki, mert szétterül rajta a talp. Ha már kicsit nagyobb lesz a gyerek, akkor lehet vele játszani "lábbal fogdosós" játékokat. De amíg nem tudja ilyesmire használni, addig én ráadom idebent a szandált.

Sokat olvasgattam ezután, volt pro és kontra is, végül így döntöttem. De aki biztosra akar menni, az kérdezze meg szakembertől.

2011. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!