Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet, és mikor...

Mi baja lehet, és mikor forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

17 hónapos a kislányom. Tegnap már elég nyűgös volt, de különösebben nem vettem észre semmit.

Ma viszont már nem is evett semmit, a láza 38,3 fokos volt (levonva a 0,5-öt). Nurofent adtam neki, lement 37,4-re, most alszik, de nem tudom, mi lehet a baj, azt olvastam, hogy fogzástól nem megy 38 fölé.


2011. márc. 17. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamit elkaphatott. Érdemes megnézetni. Ha nem akar enni, akkor vagy a torka, vagy a füle fájhat, ezért nem esik jól a nyelés.

Ezt a doki egy kukkantással megállapítja. Ha tudod, még ma vidd el, ha nem, akkor meg az éjszaka fényében tudsz holnap újra mérlegelni.

2011. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ment 38 fölé fogzáskor. Doki többször megnézte, és semmi más oka nem volt, ahogy kibújt a foga el is múlt.


Az is lehet, hogy bujkál benne valami, C-vitamint adj neki.

Ha nem lehet lehúzni a lázát, akkor fordulj orvoshoz, addig nem sok értelme van.

2011. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat.

Estig várok, ha nem megy lejjebb, bevisszük mindenképp.

Szerencsére inni ivott vagy 3 dl teát, csak szegény nagyon sírós most:-(

2011. márc. 17. 14:00
 4/11 anonim ***** válasza:
nem eszik és lázas, esteleg vmi vírusos torokgyuszi. de azért persze orvoshoz vidd el. és csillapítsd a lázát, ha kell. az ivásra is figyeljetek.
2011. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a második válaszolóval nem értek egyet.


Az én lányom 15 hónapos. Teljesen tünetmentes volt egész hétvégén. Tegnap reggel 38,5 fokos lázzal ébredt. Simán megitta a reggeli tápszert, jókedvű volt. Adtam neki Nurofent és elvittem az orvoshoz. Nem folyik az orra, nem köhög, nem piros a torka, nem fáj a füle, nem vörös a füle, a tüdeje sem vészes, ahogy meghallgatja. Az ínye dagadt, látszik, hogy fogzik.

Közölte velem, hogy az ördög nem alszik, csináltassunk egy tüdőröntgent. (a gyerek az egész vizsgálatot végig rötyögte, a váróban ő volt a mókamester)

Mivel vidéken lakunk, a legközelebbi röntgenhez 40 km-t autókáztam csakhogy a dokit megnyugtassam, odáig káromkodtam, hogy ha nincs semmi baja, akkor miért rázom a lázas gyereket a kátyús úton végig...

Röntgenen ezren, de előrevettek minket a picivel. Negyed óra múlva kezemben a lelet, 2x végigolvasom, mikor felhívom a gyerekorvost, diagnózis: Tüdőgyulladás, k.m.n

Azonnal vissza a rendelőbe. Kaptam 5 receptet + egy listát a vény nélküliekről. (ekkor már fél 12)

Délután jó nagyot aludt, gondoltam kifárasztotta a sok vizsgálat, hurcolászás. Este 8kor már 40 fokos láza volt, és éjszaka végig. Három óránként vizes lepedőztem. Ma délben még 39,5 volt a láza.

A doki szerint időben elkaptuk, de így is 2-3 hét a gyógyulás.

Az orra még mindig nem folyik és nem is köhög, de nagyon magas láza van folyton.

2011. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

14:06 vagyok

Az lemaradt, hogy mikor leviszem a lázát, akkor jóétvággyal eszik -iszik. Akkor nem is látszik rajta, hogy beteg, csakhogy fáradt.

2011. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Előző: Sajnálom:-S

Ezek alapján este mindenképp orvos, inkább menjünk fölöslegesen, ha kell, minthogy később valami nagyobb baj legyen. Csak elég messze van tömegközlekedéssel, így kénytelen vagyok megvárni, míg a párom hazaér, hogy ne kelljen a lázas gyerekkel végigmennem a városon busszal:-S

2011. márc. 17. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én káromkodtam egész a röntgenig, mert a párom dolgozott, és vittem magammal a "nagylányomat" is, aki most tölti még csak a 3at.
2011. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Menjetek el. Az en kisfiam is ejjel lazas volt, reggel semmi. Viszont ugy lattam, mintha a fuleben lenne valami valadek. Nem sirt, nem kapkodott a fulehez, megis gyulladt a fule, antibiotikumot kaptunk.

Az a tudogyulladasos tortenet negyon meglepett. :-o

2011. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Épp 17 hónaposan volt középfülgyulladása a kislányomnak úgy, hogy még láza sem volt, csak egész nap sírt, és nem értettem mitől, mert egyébként nagyon jó kedélyű kisgyerek, hát elvittem az orvoshoz megnézetni...
2011. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!