Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vettem fagyasztott gesztenyét...

Vettem fagyasztott gesztenyét adhatok belöle az 5honapos babámnak, és fagyasztott meggyet? Melyiket hogy készitsem el (a meggy héját le kell huzni?) nyersen vagy párolva adjam és keverjem valamivel vagy magába adjam?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a meggyet kiolvasztanám és adnám neki összeturmixolva vagy esetleg egy kis anyatejjel hogy ne legyen neki annyira savanyú.De lehet főzni is bár akkor a legtöbb vitamin eltűnik a főzés során.Próbáld ki hogy ízlik neki leginkább,ha egyik nem ízlik legközelebb máshogy készíted neki.Ja én gesztenyét nem adnék neki föleg ha gesztenyepürét vettél szerintem pici még ahhoz hogy a kis testét azzal terheld meg.
2009. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
100%os gesztenyemasszát vettem amiben nincs semmi cukor,aroma,tartositoszer csak gesztenye,AKKOR MIKORTOL LEHET ADNI A GESZTENYÉT???AMIT ÉN NÉZTEM TÁBLÁZATOT ABBAN ! HOTOL IRJÁK?!
2009. febr. 22. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adjad neki a gesztenyét. Már eheti. Kis almapürévelk, banánnal vagy a meggyel is keverheted. Kruplival is lazíthatod, mert a gesztenye folytós önmagában. A meggyet turmixold nem kell lehúzni a héját, a gesztenyét kicsit párold meg. Jó étvágyat.
2009. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha méág itt vagy kedves utolso,hogy pároljam meg a gesztenyét?Esetleg a szilvárol és a körtéröl is tudsz tanácsot adni?Köszi!
2009. febr. 22. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az utolsó vagyok. De én úgy csináltam a gesztenyét, hogy frisset vettem, és azt bevágtam késsel és kevés vízben fedő alatt megpároltam, ha fogy a víz tölts utánna. Én anyatejjel kevertem, de nem izlett neki:(

Ha meg már kész masszád van akkor azt szerintem már konyhakész azt csak keverd egy kis tejcsivel. A körtét ha friss akkor párolva is adhatod, ha leturmixolod, vagy nyersen is turmixolhatod ugyan úgy. A szilvát meg egy kis forró majd hideg vízbe dobod és lehúzod a héját és már turmixolhatod is.

2009. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12.17-es vagyok. Az előttem szóló már mindent leírt. A gesztenyét ha már massza, akkor csak a meleg krumplihoz turmixold és utána a többi gyümit. A körtét meg is párolhatod de nyersen is adhatod úgy mint az almát. Almareszelőn lepépesítve. A szilvát pedig én tavaly amikor szezonja volt akkor meghámoztam egyenként (jó kis meló volt de mégérte), majd leturmixolva kis adagokban lefagyasztottam. Ugyan így tettem a céklával is, de azt sütőben sütöttem, mert úgy jobban megmardnak a vitaminok. A céklákat megpucoltam és becsomagoltam alufóliába, majd megsütöttem a sütőben. Ezután turmix, porciózás és ment a fagyóba. Az más kérdés hogy a kislányom utálja:) Valamint a sütőtököt is ugyan így tettem el a fagyóba. De azt úgy sütöttem meg mint ahogyan nekünk felnőtteknek kell. a magokat eltávolítottam, pici víz a tepsi aljára és be a sütőbe. Viszont sem cukrot sem mézet nem szabad rá tenni a sütőtökre ha a babának készítjük el. Nekem maradtak AVENT anyatejgyűjtő pohárkáim, mert sajnos öt nap után elapadt a tejem. És azokba, meg bébiételes üvegekbe porcióztam. Amikor pedig már minden elfogyott akkor műanyag zacskókba adagoltam úgy hogy a csücskébe raktam a kaját, majd összegumiztam és a zacsi felső felesleges részét levágtam. Ezeket öblös csészébe rakva félig megfagyasztottam, majd amikor már kemények voltak a zacsis kaják, akkor a csészét kivettem. Így sok hely megspórolható a fagyóban. És kiolvsztáskor egyszerűen egy forró vizes csészébe téve gyorsan kiolvasztható az étel. Remélem segíthettem.
2009. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!