Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Írnátok...

Kedves Anyukák! Írnátok valami jó praktikát, amivel segíteni tudnék 9 hónapos, szinte mindig köhögő kisfiamon?

Figyelt kérdés
Január elejétől 1-2 hét megszakítással szinte mindig köhög.A doki felírta a fél gyógyszertárt,de csak ideiglenesen használ.Nem akarok már több gyógyszert adni,mert teljesen étvágytalan lett,gondolom kikészítették a kis gyomrát.Nem használtunk orrszi-porszit,most vettem,szerintetek annak a használata segít?Vagy nincs köze?Nem penészes a lakás,nincs benti háziállat és nem allergiás.érlek írjátok meg a Nektek bevált paktikákat,hátha Nekünk s segít.Előre is nagyon köszönöm!
2011. márc. 17. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Lakás páratartalma milyen, esetleg sólámpa? Az orszi-porszi nagyon jó, ha e gyereknek taknyos.
2011. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...az orra.
2011. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vidéken élünk,eléggé száraz a levegő,de párologtatok sót.Kedves 2.válaszoló,kérlek fejtsd ki az "...az orra",mert nem igazán értettem.Nagyon köszönöm.
2011. márc. 17. 11:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém igaz 4 évesen kezdte, de hónapok óta köhögött (is). Végre egy jó tanácsra eljutottunk a Sote Tűzoltó utcai gyerekklinikára, fül-orr-gégészetre, ahol hozzáértő dokikra leltünk. A sima náthából valószínűleg arcüreg-gyulladás majd orrmandula megnagyobbodás, állandó köhögés és hallásromlás lett. Ott ajánlottak (vettünk is) fülmelegítős sapkát és ahhoz tájékoztató lapokat. Ebben leírják, hogy már sima náthánál javasolt a fülmelegítés (naponta többször 15-20 percre), váladékoldás, orrszívós porszívózás. Ezt próbálgasd valami váladékoldós együttessel (Rhinathiol szirupot pl. már kaphat). Orrszívás előtt sós vizes (Streimar pl.) befújással tudod öblíteni, oldani a váladékot pluszban. DE! javaslom, vidd el a Tűzoltó utcába, van sztk-s és fizetős betegellátás is. Jobbulást!
2011. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi. Én vagyok az első, és a második is, csak lemaradt a mondat vége, ezt pótoltam :)

A kivizsgálás indokolt lenne, mit ahogy az ítrák. A lányom 6 hétig köhögött, mire egy hozzáértőhöz került. Neki asztmába ment át a megfázás, pedig 6 héten át minden héten vittem orvoshoz, volt, hogy 2x is. Jó gyógyszerrel 1 hét alatt jobban lett.

2011. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem jó a sós víz párásításra!

hideg párásító kéne, használtan lehet venni 2-3 ezerért. újonnan szerintem 5-6 körül van. más a hideg pára, simán el tudom képzelni, hogy az a gond, én fiam hörgött míg meg nem vettük a párársítót.


amit meg a fűtőtestre teszel vizet vagy sima víz legyen vagy icipici kamillát tegyél bele.

2011. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is ezzel küzdünk, az én fiam 15 hónapos.

Én szívnám, ha lenne mit, de csak szipog, a csőben nincs szinte semmi.

Múlt szerdán még nem hallott semmit a doki, szombaton meg már kezdődő tüdőgyulladás..... Antibiotikum, Ventolin stb.


Szerintem is nagyon fontos az orrcsepp és a szívás, ezen kívül adhatsz neki Stodalt, Lándzsás útifüvet vagy Izlandi zúzmót, ezek mégsem vegyszerek, de nem is csodaszerek, kell 2-3 nap mire hatnak.


Én is a hidegpárásítóra szavazok, én levendulaolajat csepegtetek bele.


Épp holnap megyünk sóbarlangba, küldök linket, hátha a közeletekben is van.


[link]


Kettőnknek 1 óra 500 ft.


Biztosan kikészült a gyomra a sok izétől, nekünk a patikában ajánlották a BonoLact pro+kid prebiotikumot, úgy látom a fiamnak használ.

Jobbulást!

2011. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vidd el Voll-féle állapotfelmérésre,ott megállapítják,melyik szervvel van gond!
2011. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!