Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik túl vannak az első...

Akik túl vannak az első szülinapi bulin, hogy zajlott?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva lesz a kisfiam 1 éves.Család ,barátok ,és az ő kis barátaiból ketten lesznek meghívva.Mi legyen a kaja,amiből már ő is ehet?Milyen torta legyen(házi,bolti,milyen ízű)?És milyen programokkal szórakoztassuk őt is,és a vendégeket?Remélem jó idő lesz,mert mindenképpen kerti bulit szeretnénk.Érdekelne,hogy másoknál ez hogy zajlott.
2011. márc. 16. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk a kisfiunk májusban volt 1 éves, nagyon szép idő volt, így mi is kerti bulit csináltunk.

A tortát én sütöttem, barackos túrótorta volt.

Feldíszítettük lufikkal az udvart, a kisfiam etetőszékét. A torta mellé még sósat sütöttem, és bográcsoltunk. slambucot főztünk, abból evett a kisfiam is. Hitázás, homokozás volt a program, mi felnőttek meg jókat beszélgettünk. Nagyon szuper buli volt.

2011. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi különválasztottuk a bababulit és a rokonokat.

A bababuli kertben volt, igaz, már nyáron, így csúcsszuper időnk volt és a gyerekeknek felfújtuk a két pancsolót, abban játszottak, meg a fűre terített takarókon. Torta nem volt, csak sütik, gyümölcsöket szeleteltem föl, kölesgolyót raktam ki tányérokra, a süteményötleteket pedig a neten keresgettem, kifejezetten babák számára is adható hozzávalókból.

A családi bulin volt torta is, megkóstolhatta, egy falattól semmi baja nem lett, amúgy meg sose volt nagyevő, így nem kellett attól tartanom, hogy túl sokat akarna belőle. :-)

Az is jó ötlet, ha a vendég babócák is kapnak valami apróságot. Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy körbe ültek a babák és az anyukák, zene szólt, adtunk körbe egy kis csomagot. Amikor megállt a zene, az nyithatta ki, akinek épp a kezében volt. Persze a cd kezelőjének figyelnie kell, hogy mikor állítja le a zenét, hogy minden babának jusson ajándék. :-) A DM-ben kapható kis figurákat csomagoltuk be, amikben babafürdető van. Van belőlük halacska, maci, fóka, stb. Imádnak vele játszani a fürdőkádban a manók.

2011. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 1 éves a kis magos gyümölcsökön, mogyoróféléken, tejen kívül ELVILEG mindent ehet. Hogy mihez van szoktatva, azt te tudod.


Elsősorban szerintem a fiad igényét nézd, ha nem szereti a tömeget, hangoskodást akkor szűk körben, ha zsizsegős, akkor hívd a fél falut. Lufik, kis sapkák, tejszínhabos torta (amit túrhat) az szerintem mehet, sokat nem eszik belőle úgysem, mire az ujjáról lenyalja már tele van.

Igazából erre a dologra 4 év múlva már csak ti fogtok emlékezni, ő nem, úgyhogy készíts képeket

.

Ja és ne parázd túl, a gyerek érezze jól magát ez a lényeg, az ő szülinapja, nem kell hogy anyuci közben idegzsábát kapjon, hogy mindenkinek legyek manhattan koktél behűtve a kacsójában :)

2011. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nyáron volt egy éves, kerti partit csináltunk családdal és egy-két szintén kisgyerekes baráttal. Túrótortát sütöttem, és grillsütés is volt. Grilleztünk csirkemellet, virslit, kolbászt, cukkínit. A kisfiam csirkét evett cukkínivel. Nagyon nem voltak programok, a gyerekek eljátszottak együtt, homokoztak, hintáztak. A felnőttek meg beszélgettek. Vettem papírtányérokat, poharakat és papírabroszt így nem kellett utána mosogatni sem. Nagyon jól éreztük magunkat.
2011. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 évesen nem volt buli csak a rokonok jöttek de én is és anyukám is sütött neki tortát evett is belőle)én túrótortát,anyu lúdláb tortát meggy is volt benne)idén lesz buli,keresztszülei és még 3 kisgyerek a szüleivel,rokonok külön jönnek.lesz bolti torta,én sütök pogit,lesz sós édes vett aprósüti,játszanak táncolnak majd a picik mi meg dumálunk,papírtányér és pohár lesz hogy ne kelljen mosogatni,díszítést én csinálom és még vettünk lufikat,ennyi amúgy lakásunk van tehát bent leszünk
2011. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!