Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hete kezdtük a kóstolgatást,...

3 hete kezdtük a kóstolgatást, nem tudom hogy csináljam!?

Figyelt kérdés
Eddig almát, barackot és sütőtököt kóstoltunk, de mikor mennyiséget emeltem, mindig elakadt a kaki, és 1-2 napig nem volt.A védőnő szerint, már 2 étkezésnél kéne tartanunk, és zöldséget is kéne ennie. Még nem tudom kiváltani egyik étkezést sem, mert fél üveg kajától már szorulása lesz.Nem tudom mi lesz így...Hogyan emeljem a mennyiséget?Most lesz 6 hónapos, jövő héten. Milyen ütemben kéne haladni? Mikortól legyen 1 étkezés kiváltva? Kérlek segítsetek, mert nem nagyon tudom mit tegyek, hogy haladjunk is, és kaki is legyen! Köszi a válaszokat!
2011. márc. 14. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
a tök és az alma hasfogó,sajnos én is tökből adtam neki többet,most 2napja szenved a kakival pedig ő már 8hós!Én hanyagolni fogom a tököt:(
2011. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miénk 7 hónapos, és most kezdtünk pár hete kóstoltatni almát, banánt. Neki se volt utána sokáig kakija. Nekem azt mondták, hogy ez előfordul, mert még hozzá kell szoknia a szervezetének. Eleinte csak 2-3 naponta adjatok neki enni, a többi napon csak a tej legyen!
2011. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudom,hogy a sütőtök lazitó,nem fogó!

Az alma fog,ezért azt barackal vagy meggyel add.

6 hósan egyáltalán nem kell még kiváltani étkezést! Ráérsz vele. Én babám ennyi idősen 20-30 grammokat evett. Kb 8 hósan evett meg egy egész adagot kb 160 g-ot.

2011. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj ezen. Nekünk is ez volt a hozzátáplálás kezdetén. Nem biztos, hogy azzal van baj, amit adsz, hanem azzal, hogy már szilárdat eszik. Fel kell dolgoznia a szervezetének.. lassan megy az átállás. Aztán szépen lassan minden visszaáll majd a régi kerékvágásba. Nálunk bejött az, hogy sok folyadékot (víz) adtunk neki, ha nagy baj volt, akkor kapott 2-3 kiskanál kamillateát amiben volt cukor is (sok cukrot kell bele tenni, szinte szirupot kell csinálni és elsőnek csak egy kiskanállal szabad adni, ha nem hoz eredményt, akkor lehet 2-3- ra emelni az adagot), az általában meghozta az eredményt. Kipróbálhatod a mecsek bébi teát is, abban is vannak olyan gyógynövények, amelyek segíthetnek.Ha nagy a baj, nagyon nem jön a kaki, napok óta szenved, adhatsz neki egy fél glicerines kúpot is. Próbálj meg olyan gyümölcsöt adni az étkezésekhez, ami kicsit lazítja a székletet, pl. barack. Egyébként az alma nem hasfogó, hanem széklet rendező. Ha kell fog, ha kell hajt. Azzal kapcsolatban, amit a védőnőd mondott, csak annyit mondanék, hogy a babád saját üteme a fontos a hozzátáplálásnál, nem pedig az, hogy a védőnő mit mond. Ha még nem tartotok ott, hogy 2 étkezést válts ki, akkor várj még ezzel.

Remélem tudtam valamit segíteni neked!

2011. márc. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!