Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell ennie egy 10...

Mennyit kell ennie egy 10 hónapos kb 10kg-s babának? Mennyi legyen a tápszer és mennyi a többi? Kell a táspzer napközben is vagy csak este?

Figyelt kérdés
Félek keveset eszik napközben és ezért eszik még mindig éjjel is...
2011. márc. 10. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam mostanában újra ébred hajnalban, pedig 5 hónapos kora óta 12 órát alszik éjjel. Elmondom, hogy az én manóm mennyit eszik, hogy mennyit "kell" azt nem tudom. fél 9kor kel: 240 ml tápszer 12óra: egy adag tejpép+alma, vagy banán, vagy joghurt (vagy más, de ebből már érthető a mennyiség ;)), vagy gyümölcs bébiétel +120 ml tápszer, 3 óra körül van az ebéd. Egy nagy üveges bébiétel, vagy ugyanannyi mennyiségű szilárd étel. Uzsonnára ma pl tápszert evett, mert most nyűgös, és azt kért, de egyébként ilyenkor is tej-gríz-rizspépet kap, gyümölccsel, de a tápszer után ettünk együtt 1 banánt és 1 narancsot (nyilván én többet :D:D). Vacsorára tápszer, 240 vagy 210 ml. De van, amikor egy evés kimarad délután, és olyan is, amikor nem akar csak tápszert enni. 9,5 hónapos a fiam. Amúgy ha 10 kg, biztos nem éhezik. :) úgy tudom normális dolog ha ébred ilyenkor. szeparációs félelem, fogzás, megannyi ok miatt. mondjuk én mindig megkínálom tápszerrel ha felébred. Van, mikor kér, van, mikor nem. Mondjuk ő a vacsit is kihagyja néha.
2011. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom 10hós és 10kg.


reggeli 8:00 230ml tápszer

tízórai 10:00 150ml gyümölcs (friss gyümölcs)

ebéd 12:00 240ml főzelék (én készítem)

uzsonna 16:00 180ml tejpép

vacsora 18:15 kalács 1-2 szelet

-és még elalvás előtt 20:00 200ml tápszer.


Napközben vizet iszik kb.: 2-3dl


Éjjel már nem etetem 4hós kora óta.

Ha ébred valami miatt (nem azért mert éhes) megkínálom vízzel.

2011. márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos nem éhes, mert az én kislányom 2 hete kihagyja a tízórait és uyganúgy alszik éjszaka, mint eddig (12 órát alszik). Reggel iszik 230 ml tápszert, 12-1/2 1 körül 200 g körüli főzelék, 5 körül gyümölcs, tejpép, gyümölcsös bébiétel , ez is 200 g körül és lefekvés előtt 230 ml tápszer. És ha rajta múlne még ennyit sem enne, mert nem jelzi ha éhes.
2011. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,az enyém sajnos tényleg éhes éjjel, mert eszik rendesen tápszert.. Nekünk napközben a következők szerint alakul:

8-9 között 200g gyümölcs vagy túrókrém vagy gyümölcs és joghurt

fél 1: főzelék 200-250g és, ha még kér akkor 100g joghurt

4: vajas kifli vagy banán, vagy keksz és gyümölcs

fél8: 300g tejbegríz

éjjel ébred és eszik 150-200g tápszert

reggel6 100-150g tápszer

Nem túlsúlyos, hanem magas és tiszta izom, egész nap meg sem áll, folyamatosan pörög, mozog... HA rájöttetek a leírásból, hol rontom el, hogy még mindig eszik éjjel, akkor várom az ötleteket:)

2011. márc. 10. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt nem iszik tápszert, ha nem próbáld meg a fél 8 kaját egy kicsit előrébb hozni és lefekvés előtt adj neki tápszert. Bér nem tudom mikor alszik el.
2011. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
fél 8oas kaja után egyből elalszik, és reggelig nem is kell fel, csak felsír, hogy éhes és félálomban megeszi... Korábban próbáltam este tápszert adni, de akkor még hamarabb ébedt... Lehet megpróbálom úy, hogy a 4 órás uzsit kitolom 5re, akkor adom neki a tejbegrízt és este fürdés után tápszert, hátha... végülis közben átálltunk a 3as tápszerre, hátha ezzel jól lakik
2011. márc. 11. 11:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vok. Szerintem nincs elrontva semmi. Ha éhes, éhes. Meg kell etetni. :) Sok sikert!
2011. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!