Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba bizalmatlan és...

Minden baba bizalmatlan és nyűgös ha nem anya kezében van?

Figyelt kérdés
Gyermekem 7 hónapos lesz és azt vettem észre, hogy itthon teljesen máshogy viselkedik mint máshol, pl. nagyszülőknél. Itthon szinte mindig móka, kacagás van és csak akkor nyűgös, ha éhes és fáradt. Ha nem itthon vagyunk, szinte csak nálam marad el, de nálam sem olyan kiegyensúlyozott mint otthon, a csak mi vagyunk. Természetes ez? Arra gondoltam, talán keveset vagyok vele társaságban és ez az oka.
2011. márc. 7. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
nem szokta meg. Aszocializációhoz hozzátartozik, hogy más emberekkel is bizalmas legyen. Természetesen vannak alapbólnyiltabb és zárkózottabb babák. meg kellszoknia, hogy nem csak a lakás létezikés nem csak azoka szeméyek akik ott laknak.
2011. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoktatnod kell, mert késöbb csak nehezebb lesz.
2011. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, szoknia kell, mert később tényleg nehezebb lesz. Szerencsére nekünk mindig van társaságunk, de ha jön hozzánk idegen, vagy mi megyünk idegen helyre,kicsit távolságtartóbb, de 10 perc múlva már feloldódik.
2011. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyermek veleszületett temperamentumától is függ, hogy mennyire könnyen barátkozik. Valóban meg lehet próbálni hozzászoktatni a társasághoz, az ő tempójában, ahogy neki kényelmes. Ha biztonságban érzi magát és a közelben vagy, akkor nem lesz gond :)
2011. márc. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig is jövés-menés volt, még ha a rokonokat is, de mindig látott más embereket maga körül, így szerintem a kisfiamnak természetes, hogy társaságban vagyunk. Soha nem volt az anya szoknyája mögé bújós típus, ő elég nyitott mindenkivel.

Próbálj meg vele minél többet társaságba menni, főleg, ahol gyerekek is vannak, mert jobb, ha hamarabb megszokja tényleg.

A 7 hónap alatt egyébként még nem fordult elő, hogy más vigyázott rá, mert neked pl. bankba kellett menned?

2011. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!