Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hajt a reszelt alma leve ha...

Hajt a reszelt alma leve ha először kapja a baba?

Figyelt kérdés
Most kezdjük a babának reszelt alma levét adni,igaz még szopizik.Azért hogy ne kelljen K vitamint kapnia már tovább.A hónapban kapta meg az 5.-t.Azt mondta a védőnő,ha kap lassan alma levet,majd reszelt almát akkor már nem kell.Most 19 hetes.Kétszer kapott,másnap alaposan bekakilt.Attól lehet?Mert van aki szerint az alma fog.
2011. márc. 7. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Kislányomnál nem is hajtott, nem is fogott az alma. Ugyanúgy működött nála szerencsére minden mint előtte. De a babák mások, lehet hogy a te kicsidet meghajtja, más babának pedig esetleg megfogja a székletét.
2011. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Azért adsz egy 19 hetes babának almalevet, hogy ne kelljen K vitamint kapnia??? Nem értelek.

Főleg, hogy van tejed.

Én 6 hónapig csak szoptattam és ugyanúgy 5 adag Konakiont kapott: 1.2.3.4. és az 5. hónapban.

Védőnőd egy idióta, szerintem.

2011. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy a védőnő úgy értette, hogy majd, ha 6 hónapos lesz, és kap mást is, akkor már nem kell K-vitamint adni, addig marad a szopi+K-vit.?

értelmetlenül ne kezdd ilyen korán a hozzátáplálást!

[link]

2011. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én lányom szó szerint f...sott tőle.
2011. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Orchidea001 ***** válasza:

Én úgy tudom a k vitamint addig amíg anyatejes a baba addig kell adni.

Hozzataplalas után nem. Nálunk az első alma evesnel azonnal szinte 5 perc után bekakilt, inkább hasmenesest... De két napig ez volt.aztán megszokta a pocija és többet nem ment a hasa.

2011. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy volt hogy szóltam hogy most kapta meg az utolsót,és írassunk fel az orvossal.Erre mondta hogy nem kell,hanem kezdjük el a "hozzátáplálást" almával kezdjünk.

Én is néztem,de gondoltam ha kap egy kis alma levet attól még simán szopizhat...

2011. márc. 7. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:

persze hogy szopizhat, sőt 1 éves koráig a szopi az elsődleges táplálék, a többi kiegészítés.

azért a védőnőt elküldeném egy továbbképzésre... csak azért mert 5-ös kiszerelésű a K-vitamin, azért nem kell előbb elkezdeni a hozzátáplálást.

2011. márc. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Igazából én nem szerettem volna fél évig semmit az anyatejen kívül.

Pedig anyósom is pálcát tört felettem hogy márpedig adjak neki narancslevet,(mert a sógornőmnek is elapadt a teje,és csak kinlódtak a gyerekkel mert nem evett ő sem mást előtte) azért,meg ne dajkáljam,meg hagyjam sírni mert tágul a tüdeje...stb.

Persze nem hagytam magam!!!

Igaz az én babám sem eszik cumis üvegből,miért is kellene?Eddig csak szopizott,és köszönöm nektek,mert inkább lemondok még az almázásról!És íratok még konakiont.

2011. márc. 8. 10:16
 9/9 anonim ***** válasza:

náunk ráadásul a védőnő adott +1 K-vitamint, mert ne vegyek meg egy doboznyit, és neki volt tartalék.


az anyósok bölcsességeiről csak annyit, hogy az én fejemet is tömte anyósom, anyukám. de nem az ő hibájuk, az ő idejükben mást tartottak jónak. találtam egy orvosi ajánlás füzetkét 1980-ból, és a hajam égnek állt tőle! olyanok voltak benne, hogy 1 hóstól már almát adj a babának, 6 hótól napi 1 pohár kakaót...


itt érdemes olvagatni:

[link]

2011. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!