Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám reggel óta...

8 hónapos babám reggel óta már többször hányt pedig még korán van. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem evett semmi olyat amit máskor nem szokott.Elég nyűgös is.A széklete normális.
2011. márc. 6. 09:07
 1/8 anonim válasza:
beteg...
2011. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És melyik betegség kezdődik így mit adjak neki?A fiammal 4 éves soha nem volt ilyen a kislánnyal is most van először.Adjak neki normaflore-t?
2011. márc. 6. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Én elvinném orvoshoz. Ha már többször hányt. Kezdődhet igy felső légúti betegség, de egy jó kis hányás-hamenés virus is. Az én középsőmnél volt egyszer ilyen, csak 4-szer hányt aznap, de mire ügyeletre vittem, már közel volt a kiszáradáshoz. Kapott egy szurit és megállt a hányás. Utána még egy ideig hasmenése volt, de normaflore-ral rendbejött. Szerintem Normaflore nem elég hányásnál. Sőt én inkább azt úgy tudom, hogy hasmenésnél jó, vagy antibiotikum kúra után visszaállítja a normál bélflórát. Egyébként engem egyszer egy nagyon kedves gyerekorvos szépen tájékoztatott, hogy mi a teendő ilyenkor. Ha hányt a baba, akkor egy órán keresztül ne kapjon semmit, semmilyen folyadékot. Ha nem hányt utána, akkor egy óra múlva kanalanként kell adni a vizet, egy kiskanál, ha benn marad, akkor 5 perc múlva még egy kiskanál és igy tovább, ha már 10 kiskanál benn marad, akkor lehet két kanálra emelni és nagyon fokozatosan adni. Aznap amikor elkezdett hányni a baba, semmit ne kapjon csak folyadékot. Másnap már lehet egy kis darált kekszet, almát. Ha cicizik természetesen szopizzon, az is folyadék. Ha tápszert eszik, akkor abból meg mértékkel. Mert ha hirtelen lehúzza, akkor kihányja. De én a helyedben orvoshoz vinném ( ügyeletre). Jobbulást nektek!
2011. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát a felső léguti betegség sajnos megvan astmás szegénykém és már megint benne van jó 2 hete de ilyen még nem volt:(
2011. márc. 6. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvos! Mi csak találgathatunk, de a hányás nem normális dolog, biztos, hogy valami betegség jele, és fennáll a kiszáradás veszélye. Szóval ne itt tlálgassunk, hanem vidd ügyeletre, nehogy valami baj legyen!

Légyszi írd majd meg, hogy mi volt! Jobbulást kívánok!

2011. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Délután volt egy igen csúnya hasmenése szegénykém nyakig olyan volt de utána evett is ivott is rendesen viszont belázasodott.Elvittük ügyeletre és ott mondták hogy sajnos ez most egy vírus és evvel jár de hálistennek kiszáradás ilyesmi nem fenyegeti azóta már megivott 2 üveg teát is most alszik a kincsem nem is lázas remélem hamar kimegy belőle.Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 6. 22:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és reggel óta hálistennek nem volt hányás sem.
2011. márc. 6. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor reméljük nincs nagy gond. Kívánom hogy minél hamarabb meggyógyuljon!
2011. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!