Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény-tornáról tapasztalatok?

Dévény-tornáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most fogunk menni a kisfiammal, mert nem tartja a fejét, azt hallottam, hogy a babáknak fájdalmas.
2011. márc. 4. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

dec. eleje óta járunk. a lányom eddig minden alkalmat végigüvöltött. de nem azért mert fáj, azaz lehet egy nagyon picikét ahogyan az izmokat stimulálják, de inkább azért ordítanak mert ugye korlátozva van a mozgásuk. szóval ne aggódj ha sír, mindenki rosszul lenne ha lefognák!


mennyi idős a pkisfiad?

2011. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
10 hetes múlt. És nektek bevált?
2011. márc. 4. 09:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi eddig 2* voltunk a kisfiammal, aki már 4 hós, neki izomtónus eloszlási zavara van, nagyon feszesek a végtagjai és a nyaka. (Közel 2 hó múlva kaptunk időpontot a bejelentkezést követően, utána megvizsgálták és csak az az utáni héten kezdődött a torna, szóval ezért jutottunk el ilyen későn...)

Először végig sírt, másodszor már vittem játékot és hasaláskor azt nézegette, kevesebbet sírt sokkal.

Neki kellemetlen a torna, ahol nagyon feszes, pl.: nyak, arc- mindig sír, ha ott tornáztatják.

De megéri, mert eddig minden alkalommal volt szemmel látható változás: a hason fekvés sokkal jobban megy, tovább bírja, lábait ki tudja nyújtani hason fekvéskor is, nem csapja fel a popsijához, és a legutóbbi után megfordult hasról hátra önállóan, és forgatáskor már ki tudja húzni a kezeit maga alól! (Otthon is kell tornáztatni, ez fontos.)

Nagyon sokat segít! Kitartást nektek!

2011. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 hónapos korától jártunk mert nagyon hypoton volt,oxigén hiánnyal született!Egyáltalán nem tartotta magát,csúnyán hangzik de olyan volt mint egy rongy baba.Heti kétszer jártunk,olyan alkalom nem volt hogy ne üvöltött volna.Az elején én is sírtam Vele,aztán megszoktam mert tényleg nagyon jót tett Neki.9 hónapos korátol már csak fejlesztő tornára járunk,mert teljesen rendbe jött.Eléggé le volt maradva mozgásilag de most 1 éves lesz és mászik,kapaszkodva fel áll.Ez nálunk nagyon nagy szó mert nem sok jót jósoltak Neki:(

Szóval csak azt akartam mondani hogy nagyon hatásos és hidd el megéri a sok sírást akármilyen rossz is.

2011. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a Válaszaitokat!!!
2011. márc. 4. 18:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi csak néhány alkalommal voltunk, mert a kicsimnek elég volt az otthoni tornáztatás, asszimetrikusak voltak a hurkácskái a lábán. Mellékesen szerintem tutira fáj nekik, akárki akármit mond. Ugyanis az izok és inak le vannak tapadva, ezeket szabadítja fel a szakember. Próbáld meg erővel szétfeszíteni a lábad, nem fáj, csak zavar? Ez szerintem hülyeség.
2011. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaj, a lényeg lemaradt...használt a kezelés. :-)
2011. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

10 hetes kora óta hordom, azért, amiért te is viszed. ő sem tartotta a fejét, ki is derült, hogy hypotón.

Most 2 éves és semmilyen mozgásban nem volt még csak lemaradva sem.

Csak eleinte sírt, később egyáltalán nem. A mai napig hordom és hálás vagyok a módszerért, nagyon eredményes.

2011. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kötött izomzatnál milyen gyakorlatokat lehet otthon végezni a babával?
2011. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem tudom milyen gyakorlatokat lehet otthon végezni, mi itthon speciálisan nem tornáztatjuk, csak sokat fordítom hasra.

Hol kötöttek a babát izmai?

2011. ápr. 15. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!