Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 37,6 fokos hőre már adjak...

37,6 fokos hőre már adjak lázcsillapítót? 8 hónapos

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 10:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. febr. 28. 11:49
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
én is szoktam adni.
2011. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

A láz súlyos veszély a gyermeki szervezet számára, azt, hogy elpusztít bármilyen kórokozót, már 20 éve nem hangoztatják, mert ehhez 39.5 fölötti életveszélyes láz kell.A 38 fölötti láz megpörgeti a szívet, károsítja a vesét, kiszárít, étvágyat vesz el,kruppra, lázgörcsre hajlamosit. A LÁZAT CSILLAPÍTANI KELL, a hőemelkedést legalább figyelni. Normál, híg tea.

Fülhőmérő nem jó!


A PARACETAMOL GYILKOS SZER, Németországban évi 100 gyermek fölött van a halálos májelégtelenségek száma, amit ez okozott terápiás adagban.NE ADJÁTOK! SOK NÉVEN FUT!!!Ajánlják, hozzád vágják rp. nélkül! __________________________________________

Germicid-C, Nurofen felváltva v. egyűtt ha kell, kúp is van, ha nem használnak fél óra alatt, 30 fokos hütöfürdő.

Túladagolástól nem kell félni, pl. ha hasmenés után még adsz kúpot.

Fenistil cseppek, hűvös, 2dl CUKROS kóla sokat dob a + hatáson, meghosszabbítja azt.

A láz káros túlreagálásként értelmezendő.

2011. márc. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
Akkora baromság amit az utolsó írt, hogy... Nem a láztól van lázgörcs, hanem a lázgörcs következménye a magas láz, amit valóban csillapítani kell, megelőzni NEM LEHET, előre adott gyógyszerekkel.
2011. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

'1037, mást javasolni nem tudok, mint az iskoláid újbóli elkezdését,de akkor már figyelj.

Hihetetlen, hogy mekkora zombik folynak bele az értelmes vitákba amúgy is, de te nyertél. vicces is lehetnél,csak az a baj, hogy amit írsz azáltal kártékonyabb vagy mint a 10 csapás egyszerre.

LÁZGÖRCSTŐL A LÁZ!!!!!! EZ DURVA.

2011. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az utóbbi évek vizsgálatai derítették ki, hogy a láz nem oka, csak kísérője a görcsnek. A görcs kialakulásában bizonyos vírusfertőzések és egyéni érzékenység, talán ma még nem ismert genetikai meghatározottság és nem a láz vagy annak mértéke játszik szerepet. A lázgörcs nem okoz agysérülést, és nem növeli az epilepszia kialakulásának kockázatát sem.


Bemásoltam, te agyoniskolázott...

2011. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

No akkor én most nem a Kiskegyedből, hanem Prof.Túri Sándor, "A gyermekgyógyászat_ alapjai_

orvostanhallgatóknak" c. 2005-ben kiadott,(Medicina), egyetemi tankönyvként és gyakorlati kézikönyvként jóváhagyott orvosi könyvből másolok be. Nem a zombi kedvéért, hanem, hogy minimalizáljam a kárt amit okoz.

No aszongya', 52. oldal," Lázas görcsroham:

Lázas görcsrohamnak , v. lázas eclampsiának nevezzük a 6 hónap és 5 év közötti gyermekekben LÁZAS ÁLLAPOT OKOZTA (többnyire az első lázkiugrással egyidejű)görcsöket.

___//____

A gyermekek 3-4%-ában lép föl, közülük 30%-ban az első életévben ismétlődik.

Tünetek;

-Láz, (fertőzés talaján)/38,5, végbélben mérés/

-Görcsök

-Az esetek többségében generalizált tonico-clonusos

___//___olykor egy óráig is tartó görcsök lépnek fel.

-Cyanosis (a bőr kékes elszíneződése)

-Eszméletvesztés


_________//_______

TEENDŐK

-Görcsoldás /Seduxen vénába, vagy oldatban végbélbe, elhúzódó esetben fenobarbitál 20 mg/kg vénába, ismételni, ha nem elég)

-LÁZCSILLAPÍTÁS

_

______//______"


Néhány helyen magyarítottam, illetve kihagytam olyan szakmai információkat, melyek a szöveg értelmét nem befolyásolják>___//___.


Tehát ennyi, te buta, kotnyeles liba, nem én írtam, de alkalmaztam nem egyszer, százszor, csak régebben klorálhidrát klizmát is adagoltunk.

Remélem elég,hogy ezt tanulja MINDEN orvostanhallgató,

és sikerül belátnod, kártékony vagy. Szívesen megírnám mennyire, de akkor még képesek lemoderálni.

2011. márc. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Gyógyszert magadnak is írass, látom kicsit idegbeteg vagy... Amúgy 2011. év van, 6év alatt rengeteget fejlődik az orvostudomány. Csináld ahogy akarod, mindenesetre, borzasztó intelligensnek mutatkoztál a megnyilvánulásaiddal, reméljük nem gyerekorvos leszel.
2011. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Alapból nem vagyok ideges típus de a primitivitás, a tudálékos üres tátogás, kötekedés,az okosság nélküli okoskodás , a műveletlenséggel és tudatlansággal megtámogatott hetykén viselt olvasatlanság valahogy kihozza belőlem a dühös tanárt. De nem segítenek ám mindig, tehát óvatosság, nehogy máskor is égjél ekkorát.

Egyébként nem leszek gyermekorvos, már jóval több mint 10 éve...

2011. márc. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Ó, pedagógus, már értem miért ez a felsőbbrendűség! Látom választékos írásoddal nagyon bizonyítani akarsz. Beégtem, érdekes... A százalékaid alapján nem vagy egy népszerű válaszadó, gondolom nem véletlen. Ilyen és ehez hasonló emberek miatt látogatok ritkán ide, akik csak úgy tudnak valakik lenni, felül kerekedni, hogy ostobán szidják a másikat, én nem tettem veled... Remélem tanár sem vagy, mert az ilyen mentalitású tanároktól butul a gyerek.
2011. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!