Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babámat holnap szeretném...

5 hós babámat holnap szeretném elkezdeni hozzátáplálni. Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

mit adjak neki először? hogy készítsem el ha kell?milyen sorrendben etessem?tápszeres baba.


köszönöm a válaszokat.


2011. febr. 27. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú ezt minden szülö másképp csinálja. Szerintem nincs egyen dolog rá.


kezdheted almapürével, de hallottam barackkal, én répával kezdtem, majd pasternákot adtam neki, de lehet krumplit és sütötököt is. valaki tejpépekkel kezdi.


Ami nagyon fontos, elsö nap csak egy kanállal. másnap 2 kanállal, majd így fokozatosan. az elején minden gyümölcsöt zöldséget szeparálva kell adni neki, és egy kanállal kezdeni.


szerintem nem kell sok az elejére elég 2-3 zöldség vagy gyümölcs amiket váltogatsz, neki óriási ízkavalkád már az elsö kanál is.


gyerekek is más mást szeretnek, és más a reakció rá. nekem a pasternákot szereti a legjobban.


én üvegeset adok neki, mert csak kertit (ami nekünk nincs és családtag sincs aki tudna adni kertböl)vagy biot adnék neki az elején. boi répát vettem és annyira íztelen volt és 2 óra fözés után még darabos volt, ami óriási székrekedést csinált neki. az üvegesektöl semmi baja nincs, így alnatura üvegest adok neki.

2011. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. azok az üveges főzelékek amik vannak?azzal lehet kezdeni? mert az van itthon.
2011. febr. 27. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, nektek nem mondja el a védőnőtök a hozzátáplálást? Én először az almának a levével kezdtem, aztán 2-3 nap múlva almapürét adtam neki. Utána jött a barack stb. Tehát először én a gyümölcsöket vezettem be. Aztán kezdtük a burgonyával, répával, sütőtökkel és céklával.
2011. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem mondta.valami miatt itt az a szokás hogy meg várják mikor 6 hónapos lesz a bébi és majd akkor kezdetik el.de mi már nem tudjuk kivárni.látom szegényemen hogy úgy megkóstolna mindent.meg már nem is nagyon eszi meg a tápszer adagját.nem tudom hogy emiatt e esetleg.
2011. febr. 27. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 5 hónaposan kezdtem el, és úgy, ahogy a 2. válaszoló írta.
2011. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!