Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idővel előtte kell...

Mennyi idővel előtte kell megigényelni a gyedet?

Figyelt kérdés
Márc. 17-ig kapom a tgyást. Már most bemehetek a MÁKhoz igényelni a gyedet? Vagy azt hol kell?
2011. febr. 25. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy zajlott,hogy a páromat beküldtem a lejárat előtt 1 héttel,kérjen igénylőlapot az oepnél,de azt mondták,a szokásos emberbarát stílusukban,hogy hova gondolok,majd névre szólóan küldik a papírt és kitöltés után küldjük vissza.így is lett,küldték,a munkáltatóm kitöltötte én meg személyesen bevittem.De postán is küldhető,vagy a munkahely is intézheti.
2011. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jan.19-én járt le a tgyásom. dec.27-én bementem, azt mondták felesleges mertz csak az asztalon pihenne a papír, menjek vissza jan.végén. jan.25-én bementem, vártam a pénzt febr.elején, erre közölték hogy az igénylészől számítva 30 napjuk van a kifizetésre, addig éljek a tgyásból....hát kiosztottam őket. végülis most a héten hétfőn kaptam meg a gyed jan.összegét.


ja, az oepnél igényeltem nem a máknál!

2011. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! És még egy kérdés. Mennyi a gyed? Hány százaléka a fizumnak?
2011. febr. 25. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:

14.00 vagyok


a fizud 70%. azaz ugye ott a napidíjad 70%-a. kicsit kevesebbmint a tgyás, mivel a Gyedből már vonnak adót is.

szerintem 10-e körül menj be az OEP-hez és ne hagyd hogy elküldjenek. munkáltató kiállítja a papírokat és be kell vinni.


legalábbis nálam az volt: céges könyvelő kitöltötte az igénylőlapokat, pótlapokat, fizetésről az igazolást és úgy adtam le őket. két példányt kellet vinni hogy az egyikre leigazolják hogy átvették. nem tudom mit akarnak kiküldeni neked!

2011. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!