Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34+3napos km vagyok mikor...

34+3napos km vagyok mikor kell kezdenem megigényelni a gyest v gyedet? És hol?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd ha megszültél! Kell a születési anyakönyvi kivonat,amit az Államkincstárba kell vinni.
2009. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyed előtt a tgyás-t. EZt ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor ott, ha nem, akkor az államkincstárnál (illetve kirendeltségén)
2009. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem megszünt a munkahelyem mikor 16 hhetes vtam kirugtak rendkivüli felmondással akkor is jár a tgyás?
2009. szept. 29. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Terhes nőt nem lehet kirúgni.

Akkor ez hogy volt?

Bíróság mit ítélt?

2009. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha volt kiskönyved, és nem próbaidős voltál, nem rughatott volna ki, csak akkor, ha nem volt kiskönyved, és próbaidőn voltál.

TEhát ha most nincs munkahelyed, akkor el vagy tájolva sajna, mert csak egyszeri anyaságit fogsz kapni, majd gyest és családit. Az anyasági 64.000, a gyes+ csp havonta 38.000. Ezeket szülés után, ha a baba tajszáma megjött (kb 2 hét) tudod megigényelni a tbnél (vagy ott veszel el papírokat, vagy letöltöd a neten)

2009. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Evileg nem lehetne ez igaz de rendkivüli felmondással sajna igen.De szerencsémre eltudtam menni munkanélkülire
2009. szept. 29. 13:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam probaidös ez egy bonyolult történet lenne.Jogos volt
2009. szept. 29. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a szülést megelőző 2 évben volt munkaviszonyod - és ugye a munkanélküli is beleszámít - akkor kapsz GYED-et. Szülés után az Államkincstárnál kell igényelni. A kicsi TB kártyáját, ha pesti vagy akkor a Teve utcában, vagy a helyi illetékes egészségpénztárban helyben megkapod. Amíg kórházban vagytok még, Apa el tudja intézni a szül. kivonatot és a TB kártyát is.
2009. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!