Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónapos babátok miket csinál...

6hónapos babátok miket csinál már?

Figyelt kérdés
Az enyém még semmit.Próbálkozik az átfordulással de nem nagyon megy neki.Mit tegyek,hogy ügyesebb legyen?Hogy tornáztassam?
2011. febr. 22. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném hogy minden kisbaba más.

Én fiam 6 hónaposan mászik is, de rokonbaba 10 hónaposan sem. Mégsem mondták hogy baj lenne, egyszerűen lassabban fejlődik és kész.


Átfordulni segíthetsz neki úgy is hogy mindenféle játékokat teszel oldalra hogy lássa, el akarjon jutni érte. Sok kisbaba azért nem tud átfordulni mert az akarat megvan, csak kevés a lendület, vagy nem tud mit tenni a kis karjával. Ha csak ez a baj (tehát akarni akar) akkor idővel majd menni fog neki, ne aggódj. Próbálgathatod kicsit segíteni neki a karját, aztán majd megtanulja magától is.


Ha nagyon nyugtalankodsz elvieheted szakemberhez hogy legalább megnézze minden rendben van-e és megnyugtasson. Ugyanis teényleg minden baba más ezért nehéz megmondani hogy baj van-e valóban vagy csak szimplán lassan érő típus de nem szabad egyből a rosszra gondolni.

2011. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 5,5 hónapos, és a doktornő elmondta, hogy lehet megtanítani forogni. Elmondom neked is:

Egy lepedőre teszed, először hanyatt, és megfogod a lepedő két sarkát, és lassan felhúzod a lepedőt, hogy a babád az oldaláig forduljon, és odateszel egy játékot, ami motiválja, és szépet oldalról át fog billenni hasra, persze először nem tudatosan, még csak azért, mert te egyre jobban emeled a lepedőt, de ha ezt mindennap evés előtt gyakoroljátok, rá fog jönni. És persze ugyanígy hasról hátra.

Nekünk egy hét alatt hozott eredményt, mert már magától hasra fordul ha csalogatom. Igaz még vissza nem, de legalább megnyugodtam, hogy nincs semmi baj, és majd azt is fogja csinálni.

Azért remélem megértetted, hogy hogyan írtam :-)

2011. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 hónaposan már kúszott,négykézláb hintázott és felült négykézláb helyzetből.

De ez az én kisfiam,ne hasonlitsad hozzá,mert minden baba másképp fejlődik.

Most 14 hónapos és menni csak most indult el egyedül.

Nagyfiam viszont 6 hónapos koráig átfordulni sem volt hajlandó,duci is volt,és lusta.

Nekem az segitett,hogy lepedőbe raktuk és abban guritottuk,hogy érezzen rá a forgásra,ezt a védőnő javasolta akkor.

2011. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk is hasomló volt a problémánk,és nekem itt segítettek,ezzel a linkkel:

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u/3/zx1Lt69W4PU

Nézd meg,szerintem nagyon jó

2011. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!