Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menyire változatos, és hány...

Menyire változatos, és hány naponként változik a 6hónapos anyatejes, hozzátáplált babátok étrendje?

Figyelt kérdés

A fiam még szopik,de 4 hónapos kora óta kap gyümölcsöt,5hónaposan főziket,tejpépet,és most hogy már betöltötte a 6hónapost,húsos főzeléket is kap.Napi 1x gyümölcs(alma,banán,barack,körte,szilva...),napi 1x főzelék(cukkini/kukorica,sárgarépa/krumpli,sütőtök/csirkehús...)

Általában 2napig kap ugyanolyan ízűt.


2009. máj. 3. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én minden nap mást adtam, kivéve ha sokat csináltam, és megmaradt. Akkor be a hűtőbe, és másnap is azt kapta, esetleg feltuningoltam még valamivel, ha kevésnek tűnt.

Most is minden nap mást főzök neki, már lassan 11 hós.

2009. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is 6 hónapos, anyatejes és pont úgy csinálom, mint te. Mintha én írtam volna a kérdést! :-D Néha bajban vagyok a zöldségekkel és a gyümikkel, nem tudom olyan változatosan előállítani. Bevallom elég sokszor veszek üveges kaját neki. Pedig azt hittem sose adok neki üvegest és tessék! Csődöt mondott az elképzelésem... :-) 1 üveg 2 napra elegendő. És utána mindig megkínálom még egy kis anyatejjel. Pont ma számoltam, h milyen sokat eszik. Hajnalban még kel (minimum 1x) általában 3 körül (ám olyan is van, hogy 3x és akkor csak a cici nyugtatja meg). Ha az átlagot nézem, akkor szopcsi hajnali 3-kor, majd 7-kor. 10 körül gyümi + szopcsi.(30 perc alvás) Majd 1-fél 2 körül főzelék, majd szopcsi (kb. 2 óra alvás) Ezután 4 körül, majd fél 7 körül újabb szopcsi (20-30 perc alvás)és este 9-kor alvás és előtte még egy szopcsi. Azért kap ilyen sokszor, mert nincs nagyon sok tejem. Tejpépet még nem vettem. Receptre vetted? Azt mikor adod? A tiéd hányszor eszik? Milyen a napirendje?
2009. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!