Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek/adjak, hogy kakiljon?

Mit tegyek/adjak, hogy kakiljon?

Figyelt kérdés

7 hetes kisfiam sokat pukizik, ilyenkor kifeszíti a lábait és keservesen sír. Onnan tudom, hogy felébredt, hogy kegyetlenül nyögdécsel és próbál nyomni, amiből később nagy sírás kerekedik.

A babateát már próbáltuk, de az hasfájást okozott. Most kamillateát adok neki, amikor elfogadja. Az evéseknél Infacol szirupot kap.

Az elmúlt 3 napban hőmérőzve kakiltunk, aminek az eleje zöldes színű, a vége már hígabb sárgásabb és fehér "túrószerű" darabok vannak benne.

Picit szopik /cicinként 10-10percet, naponta kap 60-120ml nőitejet és többnyire tápot.


2009. febr. 14. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Infacol helyett próbáld ki az espumisant nekünk az jobb volt.
2009. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia

Vannak homeo-szerek, de a különféle típusú szorulásra, más-más bogyó való. Sztem a neten sok infót találhatsz


de pl ezt egy orvosi honlapról vettem:

Csecsemőknél a homeopátiás szerek közül Calcium carbonucum és Lycopodium jön számításba mint alkati szer LM 6-os potenciában. Ha puffadás is kíséri a székrekedést, akkor a máj és az epe működését Magnesium muriaticummal támogatjuk. Ez különösen azoknál hatékony, akik látszólag nehezen emésztik meg az anyatejet.

Nagyobbacskáknál a fent említettek mellett Sulfur, Argentit (ezüst-szulfid) vezetheti be a kezelést. Ha valamilyen nemrég történt esemény szomorítja a gyermeket, akkor Ignatia ajánlatos; ha a nyomott hangulat gyökere a várandósság idejére nyúlik vissza, akkor Natrium muriaticumot érdemes adni. Nehéz természetű, könnyen megbántódó, érzékeny gyerkeknél Staphisagria kísérelhető meg. Ha a szorulás gyökerét sokkos eseményben látjuk, akkor Opium D30 adható néhány napig.


amúgy meg itt egy jó oldal

[link]


Ami nálunk bevált, az a melegítőpárna, aztán meg egy jó kis pocakmasszázs meg némi torna - de nekünk nem volt rendszeres a szorulás.

Állítólag a tápszer is okozhat szorulást, lehet, hogy ha tápot váltok, megszűnne - de ezt a dokitokkal beszéld meg mindenképp!

JOBBULÁST!!

2009. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz még glicerines kúpot, de annak alapján amit írtál, teljesen meg sem emésztett "kakit" szedsz ki belőle. Nem kell, hogy minden nap kakiljon, akkor sem ha tápszert is eszik. Ennyi idősen a legtöbb a baba emésztése még nem az igazi, én nem hőmérőzném. Az én babám amikor két hónapos volt még egy pukitól is sírt. Hozzászokhat a fizikai ingereléssel segített székletürítéshez, ami neked sem hiányzik szerintem Nem várhatod egy hét hete született babától, hogy tökéletes legyen az emésztése. Az Infacol, és az Espumisan pedig nem segít kakilni. A szelek távozását segítik, a kifele tartó szelek magukkal sodorhatnak székletet is, ezért kakilhatnak tőlük a babák többet. Amikor nálunk hasonló gond van, én meg szoktam támasztani a baba lábát. Ahogy a lábával "nekem feszül", jobban tud nyomni, előbb kint van a kaka. A kamillatea igazán cukorral hatásos, a tömény oldat miatt hígul a széklet. A víz visszakerül a belekbe a sejtekből. Ehhez eléggé sok cukor kell a teába, te döntöd el bevállalod-e egy hét hetes babánál.Ilyenkor a türelem vezet a legtöbbre, biztosan rossz nézni, ahogy a kicsi erőlködik, de hidd el pár hét és jobb lesz.
2009. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja a babám öt hónapos, szóval volt már dolgunk sokféle kakával:)
2009. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a Laevolac szirupot ajánlotta a dr-nő,bevált.Szerencsére 2-3 alkalommal volt rá szükség.
2009. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!