Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 évesen babysitter?

15 évesen babysitter?

Figyelt kérdés

Elengednétek-e egy 15 éves lánnyal a babátokat sétálni?

Külföldön élek és senkink nincs a közelben. Férjam estig dolgozik, álltalában 7-körül ér csak haza. Egyszer egyszer jó lenne ha valaki legalább csak sétálni elvinné az 5 hós lányomat. Nem rég láttam egy 15 éves lány a helyi boltba hirdette hogy nagyobb gyerekekre vigyázna.

Nekem nem kellene más csak hogy egy héten 1-2 alkalommal elvinné a lányomat egy óra sétára amikor alszik, így nekem lenne egy kis idöm össze pakolni, vagy a hobbimat csinálni.

De nem tudom hogy ez egyáltalán jó ötel lenne-e?


2011. febr. 21. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát az 5 hónapos elég pici, nekem se volt segítségem, tök egyedül vagyok a babámmal, de tuti nem bíznám rá idegenre még séta alatt se. DE én elég merev vagyok.
2011. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivd el magadhoz többször a lányt,beszélgessetek,legyen ott a picivel,aztán utána dönts!Én még nem tudom hogy ismeretlenre rá biznám e,de pl. a párom 12 éves lányára simán,bármikor.
2011. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha más családoknál már segédkezett,keresd fel a családot,engem valamelyest megnyugtatna ha jó véleménnyel lennének róla.
2011. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

hát ha "nagyobb gyerekekre vigyázna", a te 5 hónaposodat szerintem még nem vállalja.

Én egyébként nem bíznám ennyi idősen egy ennyi idős idegenre. Ha esetleg ismerném, tudnám, hogy tud kezelni egy kisbabát, akkor esetleg, de így ismeretlenül biztos hogy nem bíznék rá egy pár hónapos csecsemőt.

2011. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónaposom ha elalszik a kocsiban simán alszik 2-5 órát is!Szerintem,ha lementek a csajjal,elalszik a baba,te felmész,csaj lent marad körözni a ház körül a babával,aztán hiv ha felkelt,vagy lemész utánuk ha kész vagy a dolgoddal,sima ügy!
2011. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Èn is így gondoltam ahogy az utolsó írta.

Nem kell rá vigyáznia itthon. èn becsomagolom leviszem neki, majd mikor megérkeznek akkor felhozom. Itthon nem kellene vigyáznia rá.


Az egy óra nekem tökéltes lenne heti 1-2 alkalommal.


Megnézem kint van-e még a telefonyszáma.

2011. febr. 21. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem bíznám rá ilyen kicsi gyerekemet azért hogy a hobbimat tudjam csinálni.....persze mindenki máshogy él, de nekem az a véleményem hogy 5 hónaosan még kicsi ahhopz hogy más vigázzon rá, pláne egy másik gyerek. Mert a 15 még gyerek. Ha bármi történik, felelőssége sincs még. De persze nem csak erről van szó. Én akkor pakolok amikor a gyerek alszik (7 hónapos)

Akkor fogadnék babysittert ha dolgozunk mindketten férjemmel, azaz lehetőségünk nincs a gyerekre vigyázni délután, nem pedig akkor ha csak szimplán nem akarunk. De akkor sem 15 évest, hanem olyat akinek papírja van, referenciája, tanulta a dolgot.


Persze 1-2 órás séta nem nagy idő és nem is valószínű hogy bármi történik, de ez az én véleményem, hogy nálam elképzelhetetlen lenne egy kis mosogatás meg porszívós, vagy a saját szórakozásom, hobbim miatt egy idegen kiskamasszal elküldeni a kisbabámat.

2011. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem nem az életkorával van a baj, én is vigyáztam 15 évesen anyukám legjobb barátnőjének a babájára, aztán később is, éveken keresztül. Nagyon megszerettük egymást, ő volt a koszorúslányom is. :)

Inkább az a probléma, hogy nem ismered. Szerintem ha párszor átmenne Hozzátok vendégségbe, megismerkednétek, utána még mindig lehet dönteni.

2011. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!