Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányom mért nem...

5 hónapos kislányom mért nem akarja megenni a tápszert?

Figyelt kérdés

Már kínlódunk pár hete ezzel, hogy eszik pár kortyot, elfordítja a fejét, és sír. Először azt hittem nem éhes, de volt olyan, hogy két evés között eltelt 6 óra, és már nagyon sírt, de akkor is ugyanezt csinálta. Jobb híján már kipróbáltam, hogy keverek bele egy kis cukrot, de ettől sem lett jobb. Aztán tettem bele pótkávét, hogy hátha már "unja" az ízt, de akkor is ugyanez. Már kiváltottunk étkezést, a gyümölcsöknél nem csinálja ezt, illetve bármit adhatok neki kanállal, azt megeszi.

Már próbáltam 3 féle etetőcumit, hátha a cumi a baj, de nem...

Tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak.

Jobb híján párszor mikor végképp nem volt hajlandó vacsorára tápszert enni leöntöttem vele a babapiskótát, azt megette.

Van valami ötletetek, mit csinálhatnék?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. febr. 19. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy túl kicsi a lyuk a cumin és nehezen jön belőle?

Bocs, de így elsőre nekem ez jutott eszembe, mert ha babapiskótával megette akkor biztos nem az ízével van baja.

2011. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valamiért ez rögződött benne, valami ellenszenv...Nem tudod, mi lehetett?

Próbálj ki más fajta tápszert, és szerintem is valami varázyitató, mert lehet, hogy csak a cimisüveggel köti össze. Nem lehet, hogy úgy jön a foga, hogy semmi más, de pont ez a cumi irritálja?

Huh, relytély.

2011. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos nincs szájpenésze, vagy ilyesmi?

Bár akkor mást sem szívesen enne.

Csak arra gondolok, hogy haragszik valamiért arra a cumisüvegre. Talán amikor még cicizni akart volna, de cumit kapott..

2011. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ugye, hogy rejtély?

A nagyobb lyukú cumit próbáltam (bár én nem láttam különbséget, csak a számozás alapján) azzal is ez volt, meg mi magunk is csináltunk tűvel nagyobb lyukat, de attól meg még fuldoklott.

Én is úgy gondolom, hogy nem az ízzel van baja, mert eddig jó volt neki. Éppen már a foga is lehet, de még nem látom nyomát.

Lehet kipróbálom a Tommee Tippee-nek a csőrös poharát is.

2011. febr. 19. 11:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen...passz a cumisüveg nem ez volt mikor elkezdtük a hozzátáplálást, bár tudom hogy nem erre gondolsz. Az volt akkor is a baj, hogy cumizavaros lett, és nem akart többet cicizni... :-(
2011. febr. 19. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megint ez van. 8 hós a bébim. Vannak ilyen napjai hogy egyszerűen inkább nem eszik. Aztán pár nap után elmúlik és megint eszi. Nem tudom mitől van ez, de már jópárszor eljátszotta. Most mondjuk éppen náthás lehet azért, meg a fogak is kinozzák. De mást viszont megeszik. Enyém azért már eszik mindenfélét igy több étkezést kiváltok ilyenkor mással, igy csak reggel és este kell belekönyörögni. Remélem újra visszaáll.
2011. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mintha a fiamról írtál volna! Én is végig próbáltam minden lehetséges variációt. Hosszú hetek tapasztalata alapján azt csinálom, hogy elkészítem a tápszert, teszek bele 1 ek. rizspelyhet + keverek bele valamilyen gyümölcsöt. Nekem hetek óta nem sikerül bele könyörögnöm a cumisüveget a szájába. Egy időben meg félálomban etettem, de ma már az sem megy. Reggelire, vacsira tejpépet kap. Pl. a milumil olyan, mint a tápszer, azt hiszem még a dobozára is rá van írva. Sok sikert!
2011. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jajj de "jó", hogy nincs ezzel egyedül a lányom...nem értem mért csinálják ezt ezek a babák...Lehet én is át térek a tejpépre...kénytelen leszek, amég újból nem lesz hajlandó inni.

Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt!

2011. febr. 21. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!