13 napos kisfiam köldökcsonkja 2 napja esett le. A köldök közepén szürkés, fehéres, színtelen vmit fedeztem fel (ezért orvoshoz vittem), amelyre ő azt mondta: GOMBA! Izguljak e miatt? !
Szia
Ugyanilyen nőtt a kislányomnak is, de nekem elmagyarázta az orvos, hogy ennek csak a neve gomba, mégpedig a forma miatt. De nem fertőzés-gomba! Szóval nyugi.
Ez egy sarjszövet. Azoknál a babáknál alakul ki, akinek a regenerálódási képességük "túl aktív", de majd beáll a szervezetük. Esetenként előfordulhat, hogy később is picit heggesebben gyógyulnak (cserébe viszont gyorsan gyógyul mindenféle sérülése).
De visszatérve a köldök-problémára: ez tulajdonképpen ártalmatlan, pusztán esztétikai problémát jelent, mert túlburjánzik, ha nem kezelik.
Nekünk összesen 3x ezüstözte le, és teljesen el is múlt.
Picit gusztustalan a kezelés után, mert tulképp ez a cucc "feloldja" a szövetet, és ez ilyen szürke massza lesz, amit alkoholos vattával kellett letörölnöm. Viszont a köldökgyűrű külső felét meg neogranormonnal vagy más hasonló regeneráló krémmel kellett ápolni.
De hamar rendbejött és mostmár gyönyörű "szabályos" köldöke van.
(És tényleg hamar-gyógyulós fajta a lányom, volt egy kézműtéte 10 hetesen és az orvos csak lesett mikor visszamentünk kontrollra, hogy milyen gyorsan begyógyult, egyből ki is szedte a varratokat amiket csak egy hét múlva kellett volna).
2. vagyok
Lápisz-rúddal kezelték, elírtam, bocsi.
de ha esetleg rákerestek a neten,millió infót találtok :"sarjszövet köldökben"
pl, ez egy orvosi honlapról való:
Az újszülöttek köldökcsonkja általában 2-3 hét után spontán leválik. Ritkán ez hosszabb időt vesz igénybe. Néha a késés hátterében veleszületett immunologiai betegség állhat, ezért kivizsgálás indokolt lehet.Gyakori tévhit, hogy a köldökcsat felhelyezése befolyásolhatja a köldök formáját, a csonkleválás idejét és egyéb köldök elváltozást.
Leggyakoribb a köldökben észlelt csecsemőkori elváltozás a köldökgomba, fungus umbilici. A gombás fertőzéshez a nevének ellenére semmi köze. A gomba az elváltozás alakjára utal. A köldökben kicsiny sarjszövet, hegszövet keletkezik, mely nem hámosodik be, és kicsit váladékozik (1.kép).
Kezelés:
Amennyiben a gomba jól körüljárható, egy fonállal lekötjük és leszárad. Kisebb váladékozó sarjadzásokat lápisszal kezelünk.
Fontos az esetleges köldök sinus, sipoly az omphaloentericus járat, vagy az urachus sipoly lehetőségét tisztázni a kezelés előtt.
ennyi :)
:)
nemtom, hogy ugyanaz-e, mert nekünk az orvosi jelenésen ez szerepel: silver nitrate - aminek a fordítása az angol-latin-magyar orvosi szótár szerint: ezüst-nitrát pálcika, vagyis lápisz-rúd.
szal lehet h ugyanaz? nem tom.
De ha valódi gomba is, akkor is hamar kikezelik :D
Sziasztok Lányok! Lápisz rúddal kezeltek Minket! (én nem írtam jól!). Egyébként beszéltem ma doktornővel, szó szerint azt mondta, amit a második válaszoló. Úgyhogy lassan-lassan megnyugszom és doktornő utasításai szerint ( meg persze az itteni infok alapján) teszem, amit szükséges!!
Ma vagyunk 2 hetesek!!:):)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!