Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos etetése. így jó? -...

6 hónapos etetése. így jó? - sokadszor : )

Figyelt kérdés

Babám elmúlt 6 hónapos. a következő a napirendje:


7-8 tápszer

10 körül rízspép gyümivel

12-12,30 "főzelék

15-16 tápszer

18 rízspép+gyümi

19-20 tápszer

22 tápszer egy kevés az elalváshoz


gyümölcs magában nem elég a lányomnak, attól csak jobban megéhezik. persze kis csúszás előfordul időben.vagy tízóraira legyen tápszer? szerintetek?


gyümit mégcsak almát és barackot evett. mit adhatok még neki? olyan kellene ami nem fogja annyira a székletet mert azzal gondban vagyunk.


2011. febr. 16. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Egy pár napja én is kérdeztem egy ilyet. A tied is jó mondjuk mi már több mindent eszünk. A banán és az alma is megfogja a hasát. Én mindig azt nézem hogy milyen üveges ételek hány hónapos kortól vannak és azokat próbálom otthon is megcsinálni persze vannak lehetetlen kombinációk télen:) Mi nem nagyon tízóraizunk, ez a mi étrendünk: reggeli tápszer vagy cici (általában a cici után kell neki a tízórai ami gyümi) ebéd főzelék 15-16 között tápszer, 19 tejpép és ha kell elalvás előtt tápszer. Van olyan is hogy ebédre főzelék helyett gyümölcsöt eszünk és mivel az nem olyan laktató tápszert kap még pluszba. Remélem segítettem:)
2011. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én kicsit sűrűnek találom, szerintem próbálj 3 órát tartani két kajcsi között, még nem kell ennyiszer szilárdat ennie

az én lányom 4 hónapos korától hozzátáplált és kb. 8 hónapos volt amikortól már háromszor adtam neki szilárdat, 11-kor gyümi, 14-kor fözelék, 17-kor tejpép, reggeli vacsi tápi

2011. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az a "gond. hogy ugye a lányom még 3 óránként eszik. ha reggel mondjuk 8-kor eszik ugye utána 11-kor akkor az ebéd egyből elcsúszik 13-14-ra. illetve ha délután eszik mondjuk 15,30-kor, pancsi 19 körül van. étlen nem bírja ki addig, viszont sokszor neki még 2 óra múlva is visszajön a hami. tehát 17-18 között valamit kell adnom neki. szeretném már egy rendszerre szokatni őt. szívesen fogadok még ötleteket.
2011. febr. 16. 18:55
 4/9 A kérdező kommentje:
még annyi hogy a pép kb. olyan 60-70 milli és ugyanennyi gyümit teszekhozzá
2011. febr. 16. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:

a teljes étkezési rend sokkal később fog kialakulni, főleg ha majd rááll a napi egyszeri vagy kétszeri alvásra. az egyáltalán nem baj, ha délután ebédel, nem szentírás, hogy pont délben kell ebédelni. a lányom sokáig délben ebédelt, tudtam neki adni tízórait is, én viszont a gyümölcsöt csak babakeksszel adtam neki, így persze gyorsabban megéhezett, nem bírt vele 3 órát. a tízórai tényleg tízórai volt, tehát nem méricskéltem nagyon, nem tekintettem főétkezésnek, ezért nem is evett sokat, 100 grammokat belőle. lényegében lereszeltem egy almát, tettem bele 2 db kekszet és kész.

az uzsonna nálunk nagyon sokáig tápszer volt, amíg nem adtam neki kenyeret, illetve joghurtot nem kapott mást, csak tápszert.

később a tízórai kimaradt, mert reggelire már kakaót kapott, utána még lecsúszott egy kis kenyérke, kifli stb, viszont, ha adtam neki gyümölcsöt bármivel, akkor nem ebédelt, de nem is aludt eleget, mert éhes volt.

most 13 hónapos, kap reggelit, majd ebédet, uzsonnát, szilárd vacsit és még lefekvés előtt tápszert.

de ne szaladjunk ennyire előre:-)

a barackon és almán kívül kaphat szilvát egy keveset, megpróbálhatod a sárgabarackot is. a banánnal legyél óvatos, az is nagyon foghatja a hasát.ehet meggyet is, pl pár szem fagyasztott meggy az almához, egy kis babakeksz, és kész is a tízórai.

én sosem adtam rizspépet a lányomnak, biztos hasonló, mint a tejpép...szerintem ez igen laktató tízórainak.

és mikor mennyit alszik, ha ilyen sűrűn eszik?

2011. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


alvás? Reggel 7-8 között kel, aztán visszaalszik olyan 9 körül kel végleg. 11 körül megint elalszik kb. fél órára. majd ebéd után olyan 13 körül megyünk ki sétálni, akkor alszik a kocsiban vagy az ágyában ha nem tudunk kimenni egy órát.

Majd olyan öt körül alszik ismét egy órát és aztán majd csak fürdés után.


Utánanézek a babakeksznek, nem tudom ehet e már? barackból mindkét fajtát ette már.


akkor nem ragaszkodom majd annyira a 10-hez, a délhez, hanem ahogy lesz úgy lesz. megpróbálok csak délután adni neki gyümölcsöt péppel.


köszönöm a segítséget.

2011. febr. 17. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. szóval 3-szor alszik. ez így teljesen jó ebben a korban.

azt gondolom, hogy minden gyerek más és más, sokat fog még változni ez az egész, ahogy írtam.

én délelőtt mindenképpen gyümölcsöt adnék neki. vannak olyan kekszek, amik nem tartalmaznak glutént, az már 4 hónapos kortól is adható, pl. Hipp babakeksz. nem túl olcsó, de nem kell sok belőle.

délután mehet a rizspép, illetve kipróbálhatod a tejpépet is, de az sem szentségtörés, ha a megmaradt főzeléket eszi meg. én gyakran csináltam azt, hogy délre főztem neki főzeléket, aztán délután abból is evett, vagy pl. nagyon szereti a gesztenyét, így kapott a kecskeméti bébiételből gesztenye-alma-husi variációt, vagy éppen csak tápszert.

jut eszembe! ehet gesztenyét is:-)

egyébként végig gondolva az étkezéseket alapvetően nincs gond azzal, ahogy eteted. nekem soknak tűnik a 7 étkezés, de ha ő igényli, akkor egyen csak nyugodtan.

a lisztes dolgokat bevezetted már? kap húst?

mivel az én lányom is tápszert eszik már 7 hetes korától, a hozzátáplálást 4-5 hónapos kora között kezdtük. a doktornő javaslatára 6 hónapos koráig bevezettük a glutént, azaz kapott Hipp kekszet 6 hónapos kortól valót. 1-2 hét után már rántással készítettem a főzeléket, egy kis kanál olajon kb ugyanannyi liszttel. 6 hónapos kortól kapott húst, csirkemellet, így olyan tápláló főzeléket evett ebédre, hogy az uzsonna egészen kitolódott, mert nem volt éhes. a főzelékbe mindig teszek pár kocka krumplit is, így még táplálóbb.

a lányom nem nagyon gyümölcsös, lényegében csak almát eszik, a banán fogja a hasát, pépeket már nem adok neki. de a doktornő azt mondta, hogy ha a zöldséget megeszi, akkor ez nem gond. Már várom a tavaszt és a nyarat, hogy megismerhesse a finom gyümiket, remélem szeretni fogja.

2011. febr. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
felírom amiket írtál. lisztest és husos hamikat még nem eszik. azt mondta a védőnéni is hogy majd úgy már. elején kezdjük ezt meg. amiket írtál felírom és midnenképpen megkérdem majd őt. a kekszet csak le kell reszelni? köszönöm a jó tanácsokat!!!!!!!!!
2011. febr. 18. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, a kekszet le lehet reszelni, illetve ha gyümölcspéphez adod, akkor csak bele kell törni, 10 perc és már meg is puhul, el lehet keverni. ez a babakekszre értendő.
2011. febr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!