Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan élitek meg, ha a ti...

Hogyan élitek meg, ha a ti gyermeketek nincs azon a szinten mint a vele egykorú? Én nagyon rosszul mikor kérdezgetik mit csinál mert . Ezt és ezt, nekem meg a kisfiam nem.

Figyelt kérdés
21 hónapos de még nem beszél, semmit sem mond, csak a saját nyelvén. Miért kell mindig hasonlítgatni? Néha már azt érzem, megbuktam anyaként:(
2011. febr. 16. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán érdekel, mit tud más gyereke. Igaz, az elsővel még én is beleestem ebbe a hibába... Akkor rájöttem, attól, hogy én rosszul érzem magam, még sem beszélni, sem mást nem csinál előbb. A 2.-nál és a kisebbeknél már csak az érdekelt, hogy az enyém mit tud. Annak örültem,ha csinált valami újat! Ekkor már azt is észrevettem, hogy szinte minden napra jut egy-egy új dolog. Attól, hogy a 21 hónaposod még nem beszél, te neki a világ legszuperebb anyukája vagy! Úgy fogadd el őt, amilyen,meglátod, mennyire rohamosan fejlődik ő is! Különben meg a dicsekvő anyukák meséjének sokszor alig van alapja...
2011. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele!!Az én fiam 28 hós és még nem beszél, nem szoba tiszta.Amíg a doki nem mondja hogy ez baj, addig nem érdekel.Későn érő,mint a fiúk általában.Na és akkor mi van?

Nekem a korházba a doktornő azt mondta, hogy ne essek abba a hibába hogy nézegetem a könyveket hogy mit, mikor kéne.Azt mondta a gyerek nem olvassa ezeket a könyveket, nem aszerint fog fejlődni, élni hogy mi van leírva a bizonyos nagykönyvbe.Teljes mértékben igaza volt.

Ne foglalkozz azokkal, akik megjegyzést tesznek arra hogy mit nem tud még a gyermeked.

Én párom egyik haverját elzavartam, mert folyton azzal jött hogy már rég beszélnie kéne a fiamnak, meg hogy kismaugli hogy még nem beszél.

2011. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokszor én is rosszul érzem emiatt magam, amikor látom, hogy a környezetünkben lévő babák már mennyivel előrébb vannak. Fiam 16 hónapos, de még nem jár egyedül, és nem mond értelmes szavakat. Állandóan győzködöm magam, hogy nem szabadna hasonlítgatnom, ne érdekeljen más gyereke, ő az én fiam, úgy szeretem ahogy van, mit számít hogy kicsit később csinál valamit. És ilyenkor azt is gyorsan végiggondolom, hogy mi az, amiben viszont nagyon ügyes, mert azért ilyen is van sok. Szóval nehéz, de tényleg nem szabad másokkal foglalkozni!
2011. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 21 hónapos de még csak pár szót mondd! Én is nagyon várom már hogy mikor fog beszélni!

Ezt hogy érted hogy nincs azon a szinten mint a vele egykorúak?

Minden gyerek más és más ütemben fejlődnek nem szabad hasonlítani.

Én is bele esek néha azért abba a hibába hogy a kisfiamnál 2-3 hónapnál fiatalabb gyerekek már beszélnek és az enyém még miért nem!

De ő ilyen egyszer majd csak elkezdenek beszélni!!

2011. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is szoktam azt érezni, hogy valamit biztos én nem csinálok jól... :(((

Az én fiam most múlt egy éves, 4 hete áll fel kapaszkodva, a lépegetés még nagyon messze van... A kaja falatokat megfogja, de majdnem teli tenyérrel. A múltkor láttam egy vele egy idős kislányt, aki két ujjával szépen felvette a földről a levesgyöngyöt. Hát az én fiam még messze van attól, hogy ilyen pici dolgokat szépen megfogjon. (Ugyanez a kislány 7 hónapos kora óta feláll, 8,5 hónapos kora óta egyedül is feláll guggolásból, és már teljesen önállóan sétál, szalad.)

A fiam nem tapsol, pedig én nagyon sokat tapsolok neki! Nem integet, pedig azt is mutogatjuk neki...

Akkor kicsit megnyugszok mikor látja a védőnő, és azt mondja, nincs egyáltalán lemaradva, csak lassabban csinál mindent. Mondjuk 35. hétre született, lehet emiatt is lassabb a többieknél.

Itt a gyakorin már el se olvasom az olyan kérdéseket, hogy mit csinálnak a hasonló korú babák! Eleinte mindet elolvastam, aztán betelt a pohár, mert mindig azt éreztem, hogy az én fiam a legelmaradottabb, és ez nagyon rossz érzés volt. Tényleg az kering bennem néha, hogy biztos én nem vagyok jó anyja!

2011. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kedves kérdező, dehogy buktál meg anyaként, és senki más hozzászóló sem, jól csináljátok a dolgotokat. Szeretitek a gyerekeiteket, az a legfontosabb.

Ne foglalkozzatok azzal, hogy más gyereke esetleg többet tud valamilyen téren, mint a ti babátok! Biztosan van olyan képessége, amiben meg a tietek überel másokat!

Minden gyerek a saját maga tempójában fejlődik, ha a most nem beszélő egész nap karattyolni fog, lehet, hogy visszasírjátok a mostani időket. Amikor meg majd rohanhattok a kicsi után, arra gondoltok, de jó volt, amikor még csak feküdt.


Aztán 30 év múlva nagymamaként elmesélitek a többi - majd gutaütést kapó öregasszonynak, hogy a ti unokátok egy évesen már ugróiskolát játszik, 2 nyelven beszél folyékonyan, tudja a walesi bárdokat, és ja, a pelenkáját is saját maga cseréli, étkezésnél használja az evőeszközöket, egyedül fürdik, utána mesét olvas saját magának, és végigalussza az éjszakát.


Kb. ilyen szinten szoktak marhaságokat beszélni a nagymamák, a végén még el is hiszik, annyiszor elmondják.


Elkalandoztam a témától, bocsi.


A lényeg a lényeg: jól nevelitek, gondozzátok a babáitokat, majd szép sorban megtanulnak mindent ők is.

2011. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a szakértők szerint 3 éves korukra kerülnek "egy szintre" a gyerekek, addig mindenki eltér ütemben fejlődik, szóval tök normális, hogy valamelyik gyerek ezt tudja jobban, a másik meg mást. Biztos van olyan, amiben a te gyereked fejlettebb a többinél, ha ez ilyen rosszul érint téged, akkor gondolj ilyenkor ezekre a tulajdonságokra!! lehet, hogy ő a mozgásban/játékban/evésben/alvásban ügyesebb!
2011. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Anyukák a hozzászólásokat. Most tényleg végiggondoltam, mi az amiben az én kisfiam nagyon ügyes, és sok van. Első baba, remélem a 2. babánál már nem lesznek ezek a hasonlítás De akárhogy is nem akarom, ha találkozunk valakivel, bogarat ültetnek a fülembe.

Köszi hogy írtatok:)

2011. febr. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!