Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetési tanácsra lenne szükége...

Etetési tanácsra lenne szükégem,10 hónapos a babám, mit adhatok ezek mellet még neki? Fogzás miatt lenne ennyire rossz evő?

Figyelt kérdés
3 hónapos koráig anyatejes volt, 6 hónapos koráig tápszeres, majd nem fogadta el a tápszert, kihányta -9 félét próbáltunk - így orvosi javaslatra már elég korán kapott tejet, de csak éjszaka. Leállt az éjszaki evéssel, azóta nem adok neki tejet. Szépen beállt az evése : Reggeli 200 ml tejpép, de. gyümi, ebéd 200 főzelék, du. 200 gyümis húsos főzelék, babajoghúrt, este másfajta tejpép 200 ml. Napközben kekeszet, babapiskótát, kenyeret eszeget. Az orvosnál javasolták, hogy mivel semmire sem volt érzékeny, nyugodtan adhatok neki lassan a mi ebésünkből is. Így is volt, kóstolgatja a mi ételeinket is, amit gond nélkül elfogadott. Elkezdett jönni a foga is, most 1,5 hónap alatt 4 foga jött ki, és sztrájkolni kezdett az evéssel. Mindenből max 3-4 kanállal eszik, félrefordítja a fejét, aztán üvölt. Szó szerint úgy kell beletömni az ételt, így is kb felét eszi az eddigienknek. Reggelire próbálkozok vajas- májkrémes kenyérrel, szereti, csak abból is keveset eszik. Ismét adtam neki tejet, amit megiszik ugyan, de az nem táplálék egy ekkora babának már. Okozhatja ezt a fogzás? Amúgy sem túl nagy baba, 8,6 kg és 76 cm. A védőnő pedig kérdően néz rám, amikor méri, hogy nem növekszik a gyerek súlya, amikor pedig mondom mi a helyzet, semmi érdemleges tanácsot nem kapok! Mivel próbákozzak? Járt már így valaki? Főleg azoktől szeretnék segítséget kérni, akik "rendes" ételekkel etetik a babájukat. Segítségeteket köszönöm!
2011. febr. 14. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges hogy a fogzástól. Mindig lesznek ilyen időszakok, ehhez hozzá kell szokni, a lényeg hogy ne tömd és ne erőltesd az evést, attól csak rosszabb lesz. Pár nap, hét és el fog múlni. Nálunk is volt már ilyen többször is, tudom nagyon nehéz ez, de én már megszoktam. Másfél éves múlt a lányom.
2011. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!