Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor azt mondják/írják,...

Amikor azt mondják/írják, hogy két hónaposan, meg három hónaposan ezt meg azt csinál egy baba, akkor betöltött két meg három hónapos korra kell gondolni?

Figyelt kérdés
Igyekszem figyelemmel követni kislányom fejlődését, de első gyerekes anyuka lévén nem igazán tudom, hogy ilyenkor a folyamatban lévő hónapra kell gondolni, vagy betöltött hetet/hónapot kell venni.
2011. febr. 13. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem betöltött hónapot...mikor a félhez közel akkor már azt mondod 2 és fél hónapos..

De...ha kicsit később csinálja ne érdekeljen ám...nem baj...

Boldog babázást

2011. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy az ÁTLAGOS babák ennyi idősen (betöltött) ÁLTALÁBAN ezeket a dolgokat tudják. Azonban átlagos gyerek nincs,ezért akkor se kell elkeseredni, ha a tiéd éppen nem akkor csinálja a dolgokat, amikorra z a naykönyvben meg van írva. Ezeket a listákat nagyon rugalmasan szabad csak kezelni, hiszen minden kisgyerek az egyéni ritmusában fejlődik és a fejlődés általában ne lineális. Vagyis: lesznek majd olyan dolgok, amit a tiéd néhány héttel esetleg korábban csinál, de megeshet, hogy másban meg majd kicsit "késik". Szóval jobb, h csak támpontként használod az ilyen dolgokat és inkább annak örülz, hogy a babád éppen mit tud.
2011. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem eröltetek semmit sem a babánál, csak figyelgetem, hogy mit tud és csinál, és örülök minden kis megmozdulásának, tudom, hogy egyéni ütemben fejlődnek a kicsik, és most már azt is tudom, hogy ilyenkor betöltött heteket, hónapokat jelentenek ezek a számok.
2011. febr. 14. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!