Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan kezdtétek el...

Mikor és hogyan kezdtétek el tanítani babátoknak a színeket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem direkben tanítottam soha!Amikor öltöztettem, mindig mondtam,épp milyen színű ruhát adok rá, amikor játszottunk, mondtam, a játéknak milyen a színe. Egy idő után már ő maga is hozzákapcsolta a tárgyakhoz a szín megnevezését. Most 2,5 éves és az alapszíneket és néhány árnyalatot is ismeri, megnevezi, ha kell, kiválasztja a megfelelőt.
2011. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még nincs egészen 2 éves, pár hónapja mondogatja ő is, de néha keveri a kéket-zöldet.
2011. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
most 14 hónapos, ha rákérdezek, meg tudja mutatni az alapszíneket (kék, piros, zöld, sárga).
2011. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a 14 hónapossasl hogyan tanítottad meg, hogy már most tudja???
2011. febr. 12. 07:59
 5/5 anonim ***** válasza:
nagyon sok könyvet olvasunk, és már egy csomó mindent megmutat amúgy is, úgyhogy mikor már ezek stabilan mentek ( CIPŐ, ZOKNI, PÓLÓ, MADÁR, CICA, KUTYA, NAPOCSKA, STB...) akkor jött az, hogy mindent színekkel mondtunk: sárga napocska, kék labda, zöld póló, stb. Az egymásba rakható poharai, a montessori tornya, az építőkockái, a labdakészlete is színesek, úgyhogy ott is mindig nevesítjük a színeket játék közben. szerintem minden új megtanulásának ez a titka: sokat kell vele kommunikálni, és nem csak mondani, hanem folyamatosan visszakérdezni, megmutattatni vele a dolgokat.
2011. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!