Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan es mikor kezdtetek el...

Hogyan es mikor kezdtetek el a babaitokat poharbol itatni, hasznaltatok esetleg csörös itatot? Milyen tempoban haladtatok? A Fiam szo szerint lefetyel?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindket gyerkocnel a hozzataplalaskor. Eloszor kis kavespoharral. A lanyomnak az nem tetszett, valtottam Avent csorosre. Abbol megtanult szepen, viszonylag hamar. A fiamnal a kavespohar konnyen ment, a csorossel volt kuzdelem. Nalunk a fiam a poharat akarta harapdalni.

Hogy lefetyel? Mint egy kutyus? Helyes lehet. :-D

2011. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 hónapos a babám, mostanában kezdtük a pohárból ivást, ő is lefetyel. :)

Vettem neki csőröst, azt meg csak rágja. :(

Szóval nagyon lassan haladunk.

2011. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen aranyos: "lefetyel" :)))

Az én 11 hónaposom is detto!

Szóval nálunk az a helyzet, hogy van 5 féle itatós poharunk! De egyik sem a lányom kedvence! Anno kaptam itt olyan tanácsot, hogy: szívószálas. No azt is csak rágja. Így haladunk a pohár felé, ami néha átöltöztetéssel jár:)

A védőnőnk is csak azt javasolta: nincs elkésve, kitartás!

2011. febr. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23 hónaposan van mostmár olyan ügyes,hogy megy neki. Eddig ment a csőrös üveg,a szívószál,a kulacs. De pohárral még csak most. Csak akkor megy ha nagyon odafigyel,mert kicsit megbillenti és már zutty ki is folyt minden. Úgyhogy asztalnál két kézzel,még van hogy picit mellényel,de mi eddig meg se próbáltuk,pont azért mert nem óhajtottam takarítani és mosni. Így is van elég meló:)
2011. febr. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen(10 hó és akörül) az enyém is csak rágcsálta,másfél éves kora körül tanulta meg hogy is kell inni csőrösből,vagy szívószállal. Hiába mutattuk,nem tudta hogy kell szívni:) És ő is csak lefetyelt a pohárból:)
2011. febr. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos kora körül vettem neki puha szilikon csőröset. Hamar megtanulta, hogyan kell használni, csak a kemény csőrössel vannak gondjai.

Olyan 10 hónapos lehetett, mikor elkezdte érdekelni a pohár. Itt olvastam, hogy volt, aki a fürdőkádban tanította pohárból inni a gyereket, hogy ne legyen minden tiszta víz, hát én is erősen gondolkodtam rajta, mikor az 5. pólót váltottuk aznap. :-)

Ő is "lefetyelt", gurgulázott, kezdetben meg "becsapta", mint egy kupica pálinkát. :-)

Most 15 hónapos és kb. 2-3 hete valahogy tud inni, egyik napról a másikra. Vettem neki kis műanyag poharat, kapott a déditől pici bögrét. Üveg poháron még kocogtatja a fogát, nem szívesen adok neki belőle inni, de anyósommal ivott már abból is.

2011. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 napos korától eszpresszós pohárból kapta a lefejt tejet.
2011. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!