Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves és még mindig 3-4...

Gréta0215 kérdése:

1 éves és még mindig 3-4 óránként kér cicit, de előtte eszik rendeset és iszik is, nem duci a babánk! Nem baj?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! Örülj neki. A babáknak eleve 1 éves korig az anyatejnek kellene lenni a fő tápláléknak, a többi csak hozzátáplálás. Sokan ezt úgy értelmezik, hogy 1 évesen el kell hagyni a cicit, tápszert, pedig ez tévedés. Ha a kicsid igényli, szoptasd meg, csak jót teszel vele! Persze, azért kapjon mást is, ami neki való :) Az enyémek pl. csak 2 éves koruk körül hagyták abba a cicizést, addig bizony naponta többször is kérték... Nekik erre volt szükségük, engem meg nem zavart.
2011. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hivják: komfort szopizás.
2011. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem egészséges,csak ma divat. De nem is baj. A babád nem szopizni akar,csupán cumizni. Ha már eszik és iszik rendesen,akkor okosabb,ha leszoktatod a cicizésről.
2011. febr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha-ha... A cumisüvegről is le kell szoktatni? Vagy csak az anyatejes babákat? Hogy is van ez? Miért szoktatná át tápszerre, ha van teje? Nehogy már csak ma divat..Igazad van, az 50-es, 70-es években szépen rászoktatták az anyákat, hogy ilyen rossz is az anyatej, mennyire jobban a tápszerek (akkor még Oriza,meg Robébi), sajnos máig sokakban él még ez a tévképzet. Igen,komfort szopizik... mennyivel is rosszabb,mint ha cumizna egész nap? Ha igényli, szopizzon! Majd idővel abbahagyja, addigra meg lesz egy kiegyensúlyozott gyereked, aki tudja, mindig számíthat rád, ha szüksége van rá.
2011. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Hát képzeljétek, az én kisfiam is teljesen kiegyensúlyozott, pedig 1 évesen már nem lógott a mellemen csupán komfortból. És csodák-csodája, így is tudja, hogy mindig számíthat rám! Hihetetlen mi?


Persze szopizzon egy baba ha akar meg az anyukája is akarja, na de én azt biztosan nem engedném, hogy cumi helyett a cici lógjon a szájában. Ha eszik belőle az más természetesen.

2011. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok az utolsó hozzászólónak ! nekem 15-16 hónapos volt mind a 2 gyermekem amikor elkezdtünk leszokni a ciciről.Jobbanmondva saját maguk hagyták abba nem kellet leszoktatni őket és nem bántam meg .Igen kilyenkor már csak komforcicilésről van szó de még mindíg jobb mint a cumi mert bizony látok olyan gyereket aki már 7-8 éves és ott lóg a cumi a szájában.
2011. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs utolsó előttit akartam írni
2011. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt írta a kérdező, hogy 3-4 óránként szopizik... nem egész nap lóg a szájában...
2011. febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ő nem cumizott egy percig sem és cumisüvegből sem ivott!Nem játszik a cicivel,hanem eszik!Akkor adok neki ha kéri van amikor 6 óra múlva kéri csak!Jól lakik,illetve eszik annyit amenyit tud,de olyan mintha még jól esne neki utánna egy pohár tej!Egyszer volt beteg!Hát remélem nyáron már nem fog,mert már akkor nagylány lesz,de nem fogom eröltetni a leszokást!
2011. febr. 10. 09:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Körülbelül 5 percet eszik,tehát egy nap kb. fél órát!És én minden nap takarítok,főzök,!Tehát nem eszik egész nap!Lógni meg neked lóg!
2011. febr. 10. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!