Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 éves gyerkőcödnek...

1-1,5 éves gyerkőcödnek milyen a kapcsolata a testvéreivel? Olyanok válaszát várom, ahol nagy,10-15 év a korkülönbség.

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 20:12
 1/4 anonim válasza:
Igaz,hogy nekem már felnőtt gyermekeim vannak, de amikor a 3. gyermekemet megszültem,akkor az első kettő már 11 és 13 évesek voltak. Rajongtak érte,babusgatták,és szinte együtt nevelték fel velem és a férjemmel.Mára már az a kicsi 3. gyermek is 19 éves:)
2011. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Imádják egymást! Nálunk a nagyok 18, 15 és 13 évesek, a kicsi 2,5 éves. Eleinte persze féltek a nagyok, hogy a pici majd sírós lesz, nem lehet majd tőle tanulni, éjjel aludni. Szerencsére nem így lett :) Mióta megszületett a pici, sokat foglalkoznak vele, rengeteget babusgatták, ahogy nőtt, egyre közelebb kerültek egymáshoz. A pici is imádja őket és ők is a kicsit:) Most, hogy már beszél, rengeteget emlegeti a tesókat napközben és alig várja, hogy haza érjenek a suliból. Amikor aztán megjönnek, jön az örömtánc :) Persze, arra ügyelek, hogy a nagyok ne érezzék nyűgnek, hogy a kicsire vigyázzanak! Amíg nekik van hozzá kedvük, addig és nem kényszerből csinálják!! Nem szeretném, ha évek múla azt kapnám vissza, hogy ők nevelték fel... Nem nekik szültem, nem kívánom, hogy csak azért, mert ennyi év van köztük, állandóan ők legyenek az ingyen bébiszitterek...
2011. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

11 év a korkülönbség.A nagy lány,a kicsi fiú.Imádják egymást.A kicsi most másfél éves,ő féltékeny,ha a nővérét ölelgetem,puszilgatom,szeretgetem.Reggeli program elköszönni,ahogy suliba indul a leány,aztán amikor hazarohan ebédelni.A tanuláshoz nem könnyű nyugalmat biztosítani,mert a kicsi folyton "segíteni" szeretne..Lecke helyett persze jól jön egy kis "Játsszak vele?"-akció.

2011. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem jó az olyan testvéri viszony ahol 10 év korkülönbség van vagy több..Tiszta elhidegültség van.Nincs semmi közös élmény.
2022. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!