Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanitsam meg a babanak...

Hogyan tanitsam meg a babanak hogyha valamit nem szabad?

Figyelt kérdés

egyszeruen mar ki vagyok idegileg,14 honapos allandoan pl;odamegy a cserepkalyhahoz ami tuz forro es fogdosna az ajtajat amit rogton eszreveszek es elhozom megmagyarazom neki de mi van ha egyszer nem fogom latni es odasurran es megeg a keze!

Mondom neki a viragfoldet nem szabad enni,de ha odebmegyek visszaszalad es eszi,mit csinaljak,hogy megertse ha valamit nem szabad?

Oszinten volt mar hogy kiabaltam,szepen mondtam racsaptam 1 picit a kezere,de semmi sem hasznal?

Valamit nem jol csinalok,kerlek segitsetek hogy mit tegyek,hogy meertse a kisfiam?

Hisztizik ordit megfesziti magat ha valami nem ugy van ahogy o elgondolja,borzaszto nem merek mar elindulni vele egy bevasarlokozpontba sem mert mindenhol hiszti van ha valami nem ugy van!

koszonom a valaszokat!


2011. febr. 8. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is szeretném ha tudnád, együtt érzek Veled, én is átmentem ezen az időszakon. Az én kisfiam is ette a virágföldet (a cserépre húzz egy lukas harisnyanadrágot úgy, hogy a virágon legyen félig, így nem tudja kivenni a földet :D)többször eltekergette a konyhában lévő gáz szabályzó gombját (vettem rá rögzítőt) és még sok száz dolgot csinált, amitől kiborultam. A lényeg, hogy Ők még ilyenkor nagyon kicsik ahhoz, hogy megértsék: Nem szabad. Amit tehetsz, hogy elmondod neki százszor, ezerszer hogy nem szabad, ha nagyon nyomatékosítani akarsz valamit, akkor leültetheted "büntetésbe is" egy székre, egy max. két percre... de szerintem ebben a korban ennél többet nem tehetsz. Az én fiam most két éves és ha jól emlékszem két-három hónap alatt megszokta hogy mit lehet, és mit nem. Persze időnként még most is próbálkozik, de már csak a poén kedvéért... :) Légy türelmes! :D
2011. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos elég nehezen értik meg ezeket, sztem bőven 100 felet mondtam el neki én is, hogy ne tépdesse a virágok levelét, de 2 hónap alatt elfelejtette. A kandallóhoz sosem nyúlt, valahogy simán felfogta, hogy tűz van benne, jujjujjjjjj forró, auuuuu, fájni fog a keze. Ezt is elmondhatod neki még vagy 100-szor, de ha nem megy, akkor max. remélni tudod, hogy ha hozzányúl is csak kicsit süti meg a kezét, amihez elég egy kis hideg vizes borogatás. Többet viszont tuti nem nyúl hozzá. :S


A hisztiket viszont ne hagyd. Ha otthon ilyeneket csinált a lányom, akkor otthagytam fetrengeni a földön, vagy betettem a szobájába és rácsuktam az ajtót, hogy ott cirkuszoljon, és amíg nem fejezi be nem állok vele szóba. Persze egy pár perc után kijött, vagy már nem a maga hülyesége miatt sírt, hanem utánam, s bementem hozzá. Elmagyaráztam neki, hogy mi a pálya, és kész.

Én az utcán és a boltban sem engedek a hisztiknek, nem érdekel mit gondolnak az emberek. Ha egyszer-kétszer sikerrel járnak a boltban, utána mindig hülyére fognak égetni, mert tudják, hogy beválik.

Kitartás, és türelem. Ilyenkor gondolj rá, hogy aki csúnyán néz rád, annk is biztos csinált ilyet a gyereke, vagy még sose látott gyereket és azért néz. Csak a feladatodra koncentrálj, ne a bámészkodókra.

2011. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá tennék, hogy igazából a mimika az, amit a kicsik figyelnek, szóval mindíg legyél szigorú amikor elmagyarázod hogy mit miért nem szabad csinálni.:)
2011. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nem szabadhoz nagyon fontos hogy indoklás is legyen, MIÉRT nem szabad. Mert azt fogja tudni megérteni egy idő után. Az, hogy "mer anya mondta...." nem indok. :D
2011. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kályhával egyszerű: vagy olyan ajtó kell, ami nem forrósodik át (nekünk pont ezért olyan van) vagy égesd meg a kezét, amikor még épp csak meleg, és többé nem megy oda, de én ajtócsere párti vagyok, mert neki is eshet és megégetheti akár arcocskáját is.

Az hogy eszi a virágföldet, nekem az állatok jutottak eszembe, hogy valamiféle ásványi anyagért eszik, és szerintem lehet a gyerek is, mert nem tudom elképzelni, hogy az akkora élvezeti értéket nyújthat, hogy ennie kell. De persze lehet. Én rákérdeznék orvosra, védőnőre, nem lehet ilyen oka, hogy valamiért kívánja.

Vagy ha azért csinálja, mert tudja téged bosszanthat vele, akkor én vinnék neki kanalt, merítenék egy tányérba és egyed fiam, hátha úgy már nem akkora élvezet.

2011. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!