Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "bántottátok" először...

Mikor "bántottátok" először gyereketeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mikor adtatok fülest először a gyereketeket. Nekem 2 éves a gyerekem, és már sokadjára tüzeskedett, hiába szóltam rá, és a kezére csaptam 1-2-t. Nem nagyot, mert nem nagyon sírt, inkább de azóta nem csinálja. De nem volt korai? Mert anyósom mondta hogy nem lett volna szabad, mert még kicsi. Tényleg kicsi hozzá, mert a testvérem meg azt mondja hogy korán kell kezdeni, mert utána nem engedelmeskedik.
2011. febr. 3. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Bevallom őszintén, én ha "legyintettem", soha nem nevelő célzattal, hanem mert kiborultam. Nem nagyot, nem fájdalmasat, de már nem bírtam.


A lényeg: 1 év körül volt a lányom, mikor egyszerűen lehetetlenség volt felöltöztetni. Rúgott, vágott, összecsuklott, elszaladt, röhögött rám vissza, én meg már az őrület szélén álltam, mert siettünk valahová. Ilyenkor néha előfordult, hogy amikor teljes erővel páros lábbal arcon vagy mellkason rúgott, miközben próbáltam felhúzni a harisnyát, megfogtam a lábát, és rácsaptam a pelenkás fenekére. Többnyire észre se vette, nem elverés volt.


Két éves volt, mikor egy hasonló műsor után szintén kapott egyet a fenekére, megállt, és nagy komlyan rám nézett és ezt kérdezte: anya, miért ütöttél oda?


Na, azóta egyetlen egyszer sem fordult elő! Most 5 éves, néha kiborít, de nem tudnám megütni, mert tudom, hogy akkorát úgyse adnék, ami fizikailag fáj neki, azt meg nem akarom, hogy lelkileg fájjon, az ezerszer maradandóbb, azt pedig nem akarom, annyit nem ér.

2011. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
KB. 1 éves lehetett a fiam is, amikor kapott először a kezére, konnektorhoz nyúlkálás miatt. Ugyan volt benne vakdugó, de mi van, ha egyszer olyan helyen nyúlkál bele, ahol nincs... Szóval sokadjára sem értett a szép szóból, kapott a kezére. Persze nem nagyot, csak hogy érezze, hogy nem szabad. Azóta már tudja, hogy azt nem szabad és elég neki csak annyit mondanom, hogy dá-dá lesz kiskezedre, és már mutatja is, hogy dádá és hogy nem szabad.
2011. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Még sosem. 2 évesen nem veréssel kellene nevelni egy gyermeket, ez egy gyenge szülő felülemelkedése egy még gyengébb gyereken. Üss meg valakit, aki vissza is tud ütni, a saját súlycsoportodból. Ez már a gyerek verésének számít. Ha helyesnek látod, tedd azt, de tudd hozzá, hgy súlyos lelki sérülést okozol a saját gyerekednek, akinek elvileg a legjobbat akarnád. Ne üsd meg, legyél inkább türelmes.
2011. febr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk pont ugyan az volt,mint a 17:03-nál,a minap belenyúlt a konnektorba-van vakdugó-de mi van,ha a papánál csinálja-ott nincs.kicsit rácsaptam a kezére,mondtam dádá-nem szabad.nem fájt neki,vigyorgott,persze nem ütöttem nagyot-de azóta ha én is mondom,hogy dádá,figyel rám.meg a tv képernyőjét csapta egy fa játékkal,ugyan ez volt a teendő.nem bántani akarom,hanem vigyázni rá.
2011. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egy pici kézre csapástól még senki nem lett lelki beteg. Nem kell ekkora ügyet csinálni belőle, de rendszert sem.
2011. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Az agresszió agressziót szül!ha te is megcsapod akkor majd késsőbb neked is odacsap vagy majd az oviba,suliba verekszik mert ő is ezt látta ezt tanulta!
2011. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ovis koromra nem emlékszem, de a sulinál kaptunk nem is kicsit, rosszalkodtunk, többször is. Nem lettem agresszív állat, és nem vagyok lelki beteg sem. Kiegyensúlyozott ember, egy kis dádá-tól még nem dől össze a világ. Régen mi volt? Kukoricára térdeltetés, meg : - Fiam hozzál be egy mogyoróvesszőt. Azok a "parasztok" elnézést a kifejezésért de azok az emberek, gerinces, egyenes emberek lettek. Többek között a mi szüleink is. Ma meg? Meg lehet nézni a statisztikákat, már az általános iskolások is bűnöznek, utcán embereket támadnak meg stb...
2011. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most 20 hónapos, de már kapott párszor. Pontosan nem tudom mikor volt az első, de talán 1 éves kora körül 13-14 hónaposan talán. Konnektor és konvektor piszkálásért. Aztán volt, hogy csak elöntötte a düh az agyamat és rávágtam a fenekére... ilyen egyszer volt.... de az utóbbi 2-3 hónapban még legyintést sem kapott.... magne b6-ot kezdtem szedni, és hihetetlen türelmem lett. :) ha bajt csinál, csak csúnyán nézek és abbahagyja.

Vagy a bogyó segített vagy az, hogy ő is értelmesebb lett.

2011. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!