Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a "mindent mindenh...

Meddig tart a "mindent mindenhova pakolok, eldugok" korszak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos, most kezdte az eldugdosást, elpakolást. Tegnap 2szer szedtem ki a kukából a cumit, aztán a pénztárcáját dobta ki. Ma a mosógépbe tett egy üres ásványvizes palackot, és a konyhaszekrény fiókjából szedtem ki a játékkockákat. :D

Most még mosolygok rajta, mikor ilyeneket csinál, de azért kíváncsi vagyok, hogy meddig fog tartani.


2011. febr. 3. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
nekünk nem volt ilyen korszak. :)
2011. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28 hós még tart ...
2011. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
amíg megtanítod, hogy mit hová..
2011. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3,5 éves, még tart. Szerintem élet végéig rejtegetni fogja a "kincseit". :o)
2011. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 13:35ös.

Tudja, hogy mit hová kell tenni, ő szokta kidobni a szemetet, bekapcsolja a mosógépet, az ő ruháit ő pakolja bele. A konyhaszekrény fiókjába (ahova bedugta a kockákat) ő szokta a fakanalakat bepakolni. A kockákat egyébként is tudja, hogy hova kell tenni, mert mindig együtt pakoljuk el este a dobozába, de van, mikor egyedül rakja el, ha már nem akar vele játszani. Úgyhogy nem ez a "baj", hogy nem tudja, hogy minek hol a helye. :D

2011. febr. 3. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy meddig tart ez a gyüjtögetős, pakolgatós korszak nem tudom, de azt igen, hogy ez normális a gyerekeknél. Anyósom bölcsődevezető, ő mondta, hogy majd vegyek sok olyan dobozt, építőkockát, tárolót stb.-t amit erre a célra lehet majd használni. A bölcsödében rengeteg ilyen van, és a bölcsisek is nagyon élvezik átpakolni egyik tartóból a másikba a dolgokat, kincseket, eldugdosni, stb.

Szerintem jó, hogy ilyen kis kíváncsi a gyerkőc, és ezzel is tanul... sokszor el sem tudjuk képzelni, hogy amiket csinálnak, nem azért csinálják, hogy minket idegesítsenek, hanem mert így tanulják meg az élet összefüggéseit.

2011. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb biztosan kinövi.Nekem 13 hónapos a legkisebb s egésznap a tűzhelynél táncol.A szívbaj kerülget.


4 gyerkőc anyukája

2011. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!