Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sok tápszeren rajta...

Nagyon sok tápszeren rajta van, hogy max.200 ml, amit lehet csinálni. Most 4,5 hónapos a babám, már többet enne, mint 200 ml, váltsak tápszert? Honnan tudom, hogy pl. a Humananak vagy a Milupanak vagy a Nestle BEBA-nak mi a következője?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem lehet 200 ml-nél többet csinálni? Én ilyenről még nem hallottam. Annyit adj neki, amitől jól lakik. Hogy mi a következője, az egyszerü, be vannak számozva, és rá van írva a korhatár, amikortól adható. Minden tápszernél van start, 1, 2, 3. A start és az 1 újszülött kortól adható, a 2-es 6 hónapos kortól, a 3-as már tápszerfüggő, pl. bebánál 10 hónap, humanánál 8 hónap, mildibénél 9. De minden rajta van a dobozon. Mivel 4,5 hós a babád, egyenlőre csak az 1-es számjelzésűt eheti. Nem tudom, most milyet eszik, de a humana kicsit sűrűbb, lehet jobban laktatná.
2011. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem lakik jól annyitól, csinálj neki többet!

Az első válaszoló tökéletesen leírta a dolgokat.

2011. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Minden tápszeren rajta van, hogy xkanál, xvíz és a legutolsó sorban mindegyiken az van, hogy a kész tápszer 200 ml.

De nekünk már több kellene. Lehet emelni még a mennyiséget?

2011. febr. 3. 10:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze! Nyugodtan emeld! Minden gyerek más mennyiséget eszik. Az enyém pl. jóval kevesebbet, mint amennyit kellene a dobozra ír adatok szerint. :(

Ne éhezzen a babád! :)

2011. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet emelni. Szépen félreértetted. Az csak azt jelenti, hogyha megcsinálod 180 ml vízből, akkor a kész tápszer 200 ml lesz belőle. De nyugodtan megehet ennél többet is. Nincsenek ilyen megkötések. Annyit kell csinálni, amennyitől jól lakik.
2011. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan emelheted,én pl 240ml vizhez rakok 8 kanállal,csak arra kell figyelni hogy jo legyen az arány.Mi hummanat eszünk és annál 30ml vizhez kell 1 kanállal rakni.
2011. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A dobozon lévő utasítás, amit leírtál nem azt jelenti, hogy ennyit készíthetsz!! hanem iránymutatás, hogy hogy emeld a kanalak számát a hónapokhoz viszonyítva, teljesen félreértetted a dobozt!

A gyerkőcnek pedig annyit adj enni, amennyire szüksége van, egy papírdoboz nem mondhatja meg, hogy mennyire éhes a babád.

Jó tanács a végére: a babádat figyeld és ne az iránymutatásokat, minden gyerkőc másképp eszik, mások az igényei. Az evés nagyon fontos az életükben!

A tápszerváltás előtt mindenképpen kérdezd meg az orvost, védőnőt, hogy mit ajánlanak a babádnak, csak úgy önállóan sose dönts!

2011. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a gyógyszertárban is elmondják, hogy nem hiába van a dobozokon ált. a 200 ml, mert e fölötti mennyiségnél már nem teljes a tápanyag értéke.
2011. febr. 3. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értem mit magyarázol. Mért nem teljes felette a tápértéke? Tök mindegy mekkora mennyiséget csinálsz, ha megtartod az arányokat. Tehát 30 ml vízhez kell 1 kanál tápszer mindegyik fajtánál. tök mindegy, hogy 150 ml-hez 5 kanállal teszel, vagy a 210 ml vízhez 7 kanalat, a mennyisége több lesz, de a koncentrációja nem változik, tehát a tápértéke sem! Max akkor, ha a 210-hez nem 7, hanem csak 6 kanállal raksz. Akkor igen, de az arányok betartásával bármilyen mennyiség elkészíthető ugyanolyan tápértékkel.
2011. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
További segítség kérése: azt tudjuk, hogy hogyan kell kiszámolni a napi adagot /150Xkg osztva a napi étkezések számával/. A kg-hoz csak egész kg-t számolunk /jelenleg 7.34 kg a baba/. De reggel amikor készítem az első adagot, honnan tudhatom, hogy aznap 4 vagy 5 alkalommal fog-e enni, mivel nem mindegy a mennyiség.
2011. febr. 4. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!