Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is fuldoklik a babája...

Másnak is fuldoklik a babája szopi közben?

Figyelt kérdés

Mit tehetnék ellene? Rettentően ijesztő néha!

6 hós kislány anyukája


2009. febr. 7. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az enyém is! 4,5 hónapos és olyan mohó. Ilyenkor megütögetem a hátát picit és abbamarad, ekkor elvigyorintja magát azzal a tejes képével, majd megzabálom!
2009. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Nálunk is így volt néha és bizony rengetegszer szinte fuldoklott a kislányom. Ezért utána néztem mit tehetek. Általában az az oka, hogy nagyon erős a tejleadó reflex és a telített mellből szinte ömlik a baba szájába. Ezen úgy tudsz segíteni, hogy a szopi előtt egy kicsit (10-20 ml-t) lefejsz. A rövid fejés elég ahhoz, hogy az első erős tejleadó reflex kiváltódjon, és ezután már nem fog annyira dőlni a tej. Ez főként akkor segíthet, ha az előző szoptatás óta már több óra is eltelt, és a mell nagyon telített. Sok sikert!:-)
2009. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

Szopi közben az első pár korty a legfonotosabb és legtáplálóbb csepp, ezért nem érdemes lefejni azokat, hisz az anya tejének összetétele mindig a baba igényeihez alkalmazkodik. Tehát ha lefejed a legelső és legértékesebb kortyokat akkor a babót fosztod meg a legenergiadúsabb "falatoktól"! Ha mohó, akkor előfordulhat, hogy éhes :) és ezért is érdemes neki meghagyni a legjobb falatokat! Ez a mohoság és fuldoklás idővel mérséklődik majd, esetleg próbálkozz a rövidebb időközönkénti szoptatással ha van rá módod, hisz ha nincs annyira kiéhezve, akkor talán ő is lassabban lát neki :)!


Minden jót nektek!

2009. febr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző válaszoló!Ne haragudj, de az első kortyok igazán csak a szomját oltják. Az igazán zsíros, tápláló tej a szopi végén jön. Ezért is jó a tej szomjoltásra is. Egyébként a kórházban i ezt javasolják, ha nagyon tele van a mell é esetleg nem tudja bekapni a mellbimbót a baba. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam. :)
2009. febr. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Igaza van az előttem válaszolónak! az első kortyok csak szomjoltók, nagyon "vizesek". A legtartalmasabb tej csak később jön. És semmi értelme elvenni a baba kedvét a szopitól, mert fuldoklik. Én is mindig kifejtem egy picit, így nyugodtan szopizhatott.
2009. febr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbáljuk.
2009. febr. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!