Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany honaposan lehet beletenni...

Hany honaposan lehet beletenni jarokaba a picurt? Illetve mikortol lehet pepesen adogatni neki gyumolcsot, vagy egyaltalan mitket lehet adogatni?

Figyelt kérdés
Meg negy honapos de erdekel hogy mikortol egeszseges jarokaba tenni ill adogatni neki gyumolcsot
2011. febr. 1. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Járókát soha nem használtunk (ha a hálós utazóágy-féleségre gondolsz), az csak visszafog sok babát a mozgásban szerintem - később kezdenek el kúszni-mászni. Én habtapira letettem kisfiamat a földre, és 5 hónaposan elkezdett kúszni.

Ha a bébikompra gondolsz - sokan ezt hívják járókának -, akkor azt csak már akkor használtuk, amikor felült és felállt a kisfiam magától (7,5 hónapos kortól), akkor is csak napi 2x max. 15 percre.

Hozzátáplálással kapcsolatban: nem mindegy, hogy anyatejes vagy tápszeres a baba.

2011. febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos mar fel honapja potolnom kell mert az anyatej mar nem eleg
2011. febr. 1. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Elvileg még ráérsz, de konzultálj védőnővel/orvossal. Nekünk orvosi tanácsra el kellett kezdeni - kakigondjaink voltak, csak a hozzátáplálás oldotta meg.

Ha orvos/védőnő áldását adja rá, akkor óvatosan el lehet kezdeni almát, barackot kóstolgatni.

2011. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Járókába a lányomat 6 hónapos kora körül raktuk, mert akkor kaptunk, de szerintem 4-5 hónaposan már bele lehet rakni, de ha a kemény az alja akkor érdemes alá rakni egy takarót, hogy annyira ne legyen kemény és hideg neki. Meg akkor kezdett nagyon gurulva közlekedni, és a takaróról, szőnyegről mindig legurult.


Ha anyatejes, az "okosok" azt mondják 6 hónapos kortól kell bevezetni a pépeset. Ha pedig tápszeres 3-4 hónapos kora körül, de fokozatosan először a levével 1-2 napig, majd mehet a pépes is.

2011. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányomat nem fogta vissza járóka a mozgásban, igaz csak akkor raktam/rakom bele, ha pl. WC-re kell mennem.


De a bébikompot nem ajánlom, na az visszafogja a mozgást, de baba függő a dolog!

2011. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8. héten tettem járókába :) nagyméretű 3 Szinten állítható fa járókánk van. 14 hónapos koráig. nem korlátozta a mozgásfejlődésben, igaz 10 hónaptól már csak akkor volt benne amikor sürgősen ki kellett mennem.


Tök jól eljátszott benne. :)


JHozzátáplálás 4 hónapos korától alma, barack, majd szépen sorban a korának megfelelő kaja. Kaptál róla táblázatot a védőnőtől elvileg, de a kiskönyvben is benne van.

2011. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!