Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan teszitek a lakást...

Hogyan teszitek a lakást biztonságossá egy közel 1 év körüli kisgyerek számára?

Figyelt kérdés
Persze: konnektorvédő, szekrényajtózár... De ez mind semmi!!! Senkinél nincsen szék, cserepes virág, állófogas, szemeteskuka, sarokkal rendelkező bútorok és hasonló teljesen átlagos dolgok? Vagy más kisgyerek nem borít le és tör, zúz mindent a lakásban? Vagy állandóan mellette sétáltok le-föl a lakásban, ahogy villámgyorsan közlekedik? Ti mit csináltok???
2009. febr. 7. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én rohanok utána, mert 1000 a veszély. persze amit lehet, azt kis kütyökkel betömtünk, bezártunk, elzártunk, gömbölyítünk...
2009. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is rohanok :-))), de még így is mindig csupa kék, zöld folt. Csak olvastam már sok anyukától, hogy nyugodtan otthagyják a gyereket játszani valamelyik szobában, mert a lakást biztonságossá tették. Vagy van olyan gyerek, aki nem rohangászik oda-vissza a lakásban, nem rángatja le a dolgokat, hanem szépen megül egy szobában és csak óvatosan járkál?
2009. febr. 7. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát azt el nem tudom képzelni, hogy egy gyerek üljön egyhelyben. Legalábbis az én 9 hónapos csemetémet nézve, nehéz elképzelni.

A nagyfiamnál minden alsó polc ki volt ürítve, akkor megfogadtam, hogy legközelebb megtanítom , hogy nem nyúlhat hozzá. Hát elég naiv voltam amikor, így gondoltam, úgyhogy mindig azt rendezem amit éppen szemügyre vesz, lassan már az egész lakás át lesz rendezve, de még így is kék-zöld nekem is.

2009. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát, nem egyszerű.

Először is azzal kezdtem, hogy amikor mászni kezdett, azonnal megtanítottam biztonságosan lemászni. Mindig lépcsőztünk, s hamar megtanulta, hogy nem esik le sehonnan; ahova felmászik, onnan le is tud jönni. Így kizárva a leesés veszélye. (Most 3 éves, és nagyobb esés nem volt...sőt, talán egy sem.)

Pakolás: pakolási magasságból csak a törékeny, apró dolgokat vettük el, a kandallót elkerítettük, a "veszélyes" fiókokat begumipókoztuk. Fontos: mindentől nem tudod megvédeni. a popsira esés, a kéz-láb (esetleg pofi) beütése a tanulási folyamat része. Ő is ügyes, hamar megtanulja, hogy az asztal sarka éles, és el fogja kerülni, néhány rossz tapasztalat után.

Amúgy persze igaz, fél szemem mindíg a gyereken,mert nem lehet "megbízni" bennük.


Üdv!

2009. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!